Petseri klooster

Päeva nali: Tunne Kelam just praegu räägib kuku-raadios Setumaast ja leiab igatsugu häid asju, mida eesti peaks nüüd tegema. Eesti peaks rajama Eestisse oma PETSERI KLOOSTRI.

Muidugi on praegu kõik poliitikud järsku selle poolt, et setumaale on liiga tehtud. Julgemad räägivad kuidas Venemaalt jupi maad juurde saama peame. Vähem julgemad (Kelam) räägib, et nüüd hakkame setusid aitama, et evakueerime neid venemaalt siia ja loome neile siin samasugused tingimused nagu neil kodus oli.

Hiljaks olete jäänud. Kus te siis olite, kui Eesti ise kirjutas valmis selle piirilepingu, mida nüüd lõpuks on Venemaa nõus alla kirjutama. Teada puha kus – Riigikogus on pea terve iseseisvusaja ikka needsamad poliitikud pinki nühkinud ja otsuseid vastu võtnud – mees annab ja mees võtab sõna tagasi.

Me ise tegime lepingu, kus leppisime ENSV-i piiridega. Me ise tahtsime 10 aastat järjest, et Venemaa sellele alla kirjutaks, aga Venemaa ei kirjutanud, sest teda ei kottinud meie oskamatud poliitikud. Selle aja jooksul kui eesti anus venemaad leppele alla kirjutama, kolisid kõik setud, kel võimalik, venemaalt siiapoole. Ei saa ju elada ühes riigis kui sugulased on teises riigis ja külastamiseks on kallihinnalist viisat vaja. Siiani pole ühtegi poliitikut huvitanud, kuidas see protsess toimus. Ei ole me suutnud Ida-Virumaal eesti keelt õpetada, ei saaks me sellega hakkama ka Petserikandis.

Sitta meil seda piirilepingut vaja on. Tüli rohkem kui rubla eest.Pilt: Nunnaklooster Kuremäel.

Kommentaar: Petseri kloostris elavad mungad.

Advertisements
%d bloggers like this: