Turistide lemmik vanalinnas

1992See pealkiri pole üldse mitte isamaaliste ärritamiseks välja mõeldud. See lihtsalt on nii, kuna A. Nevski katedraal oma uues värvis näeb välja nagu midagi maitsvat. See on üks Tallinna kirikutest, mida ka väga paljud on seest näinud. Võrdluseks küsiks, et kas keegi on käinud sees selles vene kirikus, mis on Olümpia hotelli vastas üle Liivalaia tänava? Ma pean näiteks ausalt üles tunnistama, et ma ei ole kunagi käinud Niguliste kirkus sees, hoolimata sellest, et ma elasin seal vastas majas terve aasta, kuna see oli meie kooli ühiselamu.
2004
Muideks tolle aasta võiks kindlasti lugeda üheks mu elu paremaks aastaks. Nimelt oli mul see (1989) talv-kevad vaja ära teha praktika. Praktika pidi mul toimuma restoran Gloria raamatupidamises. Selle ettevõtte alla kuulus ka kohvik Moskva. Nii nagu ka praegu, oli ka nõukogude ajal siis võimalik endale kuuluvas restoranis odavamalt süüa. Alguses sõime me Moskvas, aga mitte kohvikus, vaid seal keldrikorrusel, kus oli pagar. Siis läks see aga remonti ja me olime sunnitud sööma restoranis Gloria – söökla hindadega ja kelnerite teenindusega.

Praktika ise seisnes selles, et pearaamatupidaja leidis, et mis ma ikka seal niisama tooli kulutan, niikuinii see ei mulle ega neile huvi ei paku. Et piisab sellest, kui ma lõuna ajal nendega söömas käin. Aga kui keegi helistas sinna ja küsis mind, siis öeldi, et just läks välja. Ühesõnaga ma elasin Niguliste vastas ühikas (kus muide erinevalt meie teisest ühikast, mis oli Toompeal) oli keskküte ja käisin lõunati Glorias poole rubla eest söömas ja ülejäänud aeg oli vaba.