Talllinn – roheline pealinn 15. mai

Roheline pealinn?
Sain emailiga sellise üleskutse (http://www.prussakov.ee)

Vabaduse parkla Vabaduse väljakuks!

Iga kord kui Sa möödud Vabaduse väljakust aktsepteerid tegelikult vaikides fakti, et Sulle kuuluvat avalikku ruumi väärkoheldakse ja selle pealt teenivad teatud tüübid oma hiigelsissetuleku. Kui Sa tahad korraldada seal mingit üritust = muuta väljak autoparklast inimestele kasutatavaks, pead maksma kinni kogu saamata jääva parkimistulu – üle 100 000 krooni.

See parkimisplats ei ole enam aastaid sobilik kandma vabaduse väljaku nime. Sealse masendava autoparkla likvideerimiseks on oma lubaduse andnud ka Tallinna linnapea 2003.aastal lubades ametlikus/avalikus kirjas, et 2005.aasta lõpuks seal enam parklat ei ole.
Oleks olnud rumal loota, et see lubadus täituks. Siiski: aeg on täis. Ja kuigi toonane linnapea ei ole enam linnapea, on Meil 1 argument juures.

15.mai on Tallinna päev. See on ka päev, kui pealinna saabuvad mõned Euroopa pealinnade linnapead allkirjastamaks midagi, millest peaks saama alus Euroopa Rohelise Pealinna loomisele. Suurepärane päev näitamaks, mida Meie arvame saastast keset linna. Muutmaks vahekordi linna avalikus ruumis avalikkuse kasuks.
Tule kell 8 hommikul Vabaduse väljakule piknikule! Hea meele väljendamiseks on kaks võimalust –

Pargi oma jalgratas auto asemel pikali – näitamaks millise ruumi hoiab kokku jalgratas
Too kodust üleliigne roheline potitaim platsile – loomaks väärikamat keskkonda inimestele (ja monumentidele). Taimed lähevad annetustena Tallinna koolidele, et Su väikestel mõttekaaslastel oleks mõnusam õppida.

Teeme hommikueine asfaldil – demonstreerimaks, millist funktsiooni see plats tegelikult võiks täita (NB! võileivad ja hommikukohv ilmuvad võluväel)

Paneme respiraatorid näo ette – et kõik saaksid aru kui kaugel me rohelisest (pea)linnast oleme

Ja kui kellegil vaja tööl või koolis väga olla, siis nende pargitud ratta/taime turvalisuse eest hoolitsevad head inimesed kuni kool/töö läbi saab.
Pargi vabalt!

Advertisements
%d bloggers like this: