Muinasjutt kurjast pronkssõdurist, kes kõik kommarite patud enda õlule võttis

pronkssõdur No ma ei saa, täna on see päev, kui ma kohe pean oma ühest lemmikteemast kirjutama: Skulptuurindus Tallinnas

Nimelt levivad kuuldused, et Isamaaliidu listi vahendusel levib Jüri Böhmi üleskutse tulla 9. mail kell 13.30 Pronkssõduri juurde rahumeelsele meeleavaldusele.
“Kallid kaasmaalased! Kutsun teid üles kodanikualgatuse korras rahumeelsele meeleavaldusele Tõnismäel! Viime eesti rahva sõnumi avalikkuse ette ja näitame kasvõi selles küsimuses oma üksmeelt! Nimetame asju oma nimedega. Eesti rahvas, ära unusta, et see sõdur okupeeris meie riigi ja küüditas meie pered!” märgib Jüri Böhm üleskutses.

Ma ei saa midagi teha, kuid minu arvates ei okupeerinud vene sõjaväes olnud sõdur Eestit rohkem kui saksa sõjaväes olnud. Tegelikult usun ma juba päris hästi, et 1940 läks Eesti täpselt sama kenasti NSVLiitu kui ta täna näiteks selle lolli leppe ära ratifitseerivad. Miks ma peaksin uskuma, et pool sajandit tagasi oleks eestlased oma välispoliitikast eriti palju rohekem hoolinud, kui nad seda nüüd teevad. Siis oli meil ka päris üürikest aega seda oma riigiasja olnud ja telekat ning internetti, kust info kätte tuleb, üldse polnud. Vähe usutav, et eestlased ka siis paremini oleksid võõrkeeli osanud. Pigem vähem, sest ilmselt ei oskanud nad siis isegi nii hästi vene keelt kui nüüd.

Isamaaliit on tülinorija ja nii arg, et norib tüli skulptuuriga ja nende mõne venelasega, kes julgevad täna sinna skulptuuri juurde minna oma sõjas hukkunud sõpru leinama.

Muide, Böhm on ürituse ka avaliku miitinguna registreerinud, kus ta väidab, et just pronkssõdur okupeeris Eesti.

Advertisements
%d bloggers like this: