Kuidas autoomanik kaameraga kaklema kippus

kitarriga parkla vastu

Eelmine sissekanne oli jooksu pealt tehtud. Ehk teisisõnu – ma käisin kodus infolehti juurde trükkimas ja siis panin kiirelt selle jutu ja pildi ka üles.

Aga mis värk siis toimus. Hommiku kell kaheksa oli Vabaduse park kenasti rahvast täis. Keegi luges, et oli 60 inimest. Politseiauto tuli ka. Pearingijooksja kutsuti autosse ülekuulamisele. Väljak oli kenasti pargitud jalgrattaid ja lillepotte poolenisti täis. Parkimislipikud ka juures. Platsi keskel paiknes piknik saiade, kohvi limpsi ja muu vajalikuga.

Sildi tegime ka. Seda näete eelmise sissekande juures (minu idee voT!). Aga see neiu, kes selle esimena kätte võttis, kutsuti kah politseiautosse ja kuulati üle, ning lubati trahv teha. Noorsoopolitsei olevat ka ringi käinud ja alaealisi üle kuulanud. Kusjuures rahvas oli väga rahumeelne ja sõbralik. 10 paiku jäi rahvast vähemaks, kuna lõpuklasside omad pidi ühiskonna eksamile minema.

Ajakirjanikud loevad ainult omi ajalehti ja seepärast pidi neid ükshaaval kutsuma, sest nad ei teadnud midagi. Üheteist paiku olid ka kõik telekanalid kohal.

Kummaline on see, et Vabaduse platsi parklana kasutavad põhiliselt väga kallid autod ja isegi valge hummer veeres kohale. Aplausi saatel väljus ta autost ja ei saanud midagi aru. Mõned autod üritasid ka lillede peale parkida. Neile tehti kenasti ja rahulikult selgeks, milles asi seisneb ja üldjuhul nad said aru. aga mitte kõik. Üks läks tv3 kaameramehele kallale ja lõhkus vist isegi natuke kaamerat ära. Autoga parkijad on agressiivsed!!! Igatahes andis see protestijatele eelise ajakirjanike silmis, sest meie olime ju sõbralikud.

Linnavalitsusest kedagi kohale ei tulnud, sest neil oli igatsugu tähtsate ninadega asi Raekojas. Naljakas oli aga see, et algselt oli jutt, et nad tulevad sealt parklast läbi, aga ei. Nad valisid teise tee.

Põhimõtteliselt läheb üritus praegu seal edasi, aga mul oli vaja asjalikuks hakata. Kel võimalus, minge kohale. Toredad inimesed, päikesepaiste ja sisukas üritus.

Advertisements
%d bloggers like this: