Nats veel pronkssõdurist

mõõk!
Eila sain jälle postkasti spämmi, mis mind ärritas. Keegi Erwin Pari on üks kuri-kuri mees ja saatis siukse kirja:
ANDKE OMA TOETAVA ALLKIRJA:
MAHA VENE OKUPATSIOONIAEGNE SOLVAV PRONKSSÕDUR !

Pronkssõduri vastaseid allkirju kogutakse aadressil mahapronkss6dur@hot.ee

Sellel aadressil tuleb saata oma nimi-perek.nimi ja allkiri lisatakse nimekirja.


Mul viskas pildi eest ära ja saatsin talle ja ka põhilisele ekirjade laiali saatjale SI-keskusele oma vastuse:
Olen Tallinnas elava eestlasena Pronkssõduri mahavõtmise vastu.

Punaarmees sõdisid ka eestlased, samamoodi hukkusid seal sõjas eestlased, erinevate maade lippu kandes, sõdides võõraste riikide sõjas.

Okupatsiooniajast on Tallinnas veel hulgaliselt maju ja väga palju skulptuure, purskkaevusid ja muud. Pronkssõduri kõrval on raamatukogu, mis on ehitatud okupatsiooniajal. Ka need meenutavad mõnedele okupatsiooni ja sel ajal tegemata tegusid. Kangelastegu oleks olnud pronkssõdur õhku lasta nõukogude ajal. Praegu on need vaid vanainimeste mängud välja mõeldud vaenlasega ja omaenese minevikuga.

Ei jõua õhku lasta kõike, mis minevikku meenutab, aga alati on võimalus vihata kõike, mis meenutab valesti elatud aastaid. Selle asemel, et külvata viha ja lõhkuda skupltuure, tuleks mõelda olevikule ja tulevikule. Pronksmehe õlule ei saa panna kõiki Eestimaal tehtud kuritegusid. Skulptuuridega mängimine on madal poliitika ajal, mil Eesti on jällegi vabatahtlikult uute liitu astunud ja Vabariigi Valitsus teeb kõik, et kodanikealgatusi maha suruda. Võidelda skulptuuridega on lühinägelik ja vastutustundetu.


Täna oli Si sellest uudise teinud ja laiali saatnud (Vasakpartei juht peab Pronkssõduri mahavõtmist mänguks), mille peale selgus, et ma ei olegi ainuke hull eestlane, kes skulptuure maha kiskuma ei tõtta. Kõigepealt reageeris Seto õiguslane: Pronksmees on sobiv häbimärk ja just hetk tagasi tuli SI-lt veel samalaadne teade: Ka Pronkssõduri teisaldamise algatajast on saanud sõduri pooldaja

No näed, keegi peab lihtsalt esimene julge olema ja ennem seda peab teda välja vihastatama ka.

Advertisements
%d bloggers like this: