Rohelised kinnitasid ideoloogia

pärisroheline
Rohelise erakonna loojad kinnitasid programmi põhialused
Kõigepealt kinnitasid nad oma vaate otsedemokraatiale nimetades seda esindusdemokraatiaks. Kusjuures sinna juurde käib veel nägu, nagu seal oleks midagi uut. See, et otsuste tegemisel tuleb küsida oma parteiliikmetelt nõusolekut – no kuulge – huvitav kuidas siis teisiti veel võimalik on? Mu parteikaaslased paneksid mu elusalt nahka, kui ma omaette hakkaksin partei nimel mingeid poliitilisi otsuseid välja andma.

Teisena on teates mainitud ravikindlustust. Nii, et Marek siis ikka otsustas seisukoha ka sotsiaalküsimustes võtta ja seda siis nii äärmusparempoolselt kui keegi veel Eestis pole julgenud – teha riikliku ravikindlustuse kõrvale erakindlustus. Elagu rikkad ja ilusad! Niikuinii on Eestis eraarstinduse lubamine viinud suurema jao arste riikliku kõrvalt või siis ka ainult erapraksisesse, mistõttu on meil probleeme tolle teenusega. Hoolimata sellest, et me kõik maksame ravikindlustust ei ole meil ei piisavalt arste muud personali haiglates, ega ka ravimiseks raha.

Seoses keskonnateemaga märgib Strandberg samas mõttekatkes koos keskkonnasäästliku tehnikaga, et ettevõtetel ei tohiks maksukoormus tõusta. Jah, 0 % tulumaksu kasumil, on tõsiselt suur number, milest kõrgemale on keeruline minna.

Edasi jõuab jutt sinna, et nad on sõbrad Euroopa rohelistega. Aga Euroopa rohelised ei armasta NATOT (sest nad kipuvad vasakpoolsed olema) ning, et Euroopa rohelised pooldavad homode seadustatud partnerlust (sama põhjus, mis esimenegi). Need 2 põhimõtet Eesti Rohelistele juba ei meeldi, rikub kena parempoolse imago ära.

Nii, et saime juurde ühe tavalise paremkonservatiivse partei, kes lihtsalt räägib, et on roheline. Karta on, et neil Riigikogu valimistel on KÕIKIDEL Riigikogus esindatud parteidel väga korralik roheline peatükk valimisplatvormi sisse kirjutatud. Huvitav, millega tekkinud uus roheline partei eristub?

Huvitav, kas ma peaksin õnnelik olema, et keegi Vasakpartei marjamaale ei roni, või õnnetu, et rohelised tavalisteks parempoolseteks ostusid?

Advertisements
%d bloggers like this: