G8 ja rattamatk

Edastan infot

Anarhistlik organisatsioon Punamust organiseerib Eestis ühte osa üle-euroopalisest aktsioonist, mis on suunatud G8 vastasele tegevusele. 15. – 17. juulil toimub Peterburis G8 tippkohtumine.

“2. juunil startis Berliinist jalgrattakaravan, mille sihtkohaks on Peterburg, kus 15.-17. juulilil toimub G8 tippkohtumine ja selle vastased protestiaktsioonid. Rattakaravani eesmärgiks on protestida G8 neoliberaalse poliitika vastu, jagada oma teel teavet “globaliseerumise” kohta, propageerida jalgrattasõitu kui alternatiivset transpordiliiki ja läbi isikliku eeskuju näidata, et “teistsugune maailm on võimalik” – maailm, mis toimib mittehierarhilistel organisatsioonitüüpidel ja vastastikusel abil. Rattakaravan läbib ka eestit, igasugune abi rattakaravani peatuspaikade ja aktsioonide korraldamisel on äärmiselt teretulnud!”

Kuna punamusta näol on tegemist Eestis vabatahtlike organisatsiooniga, mida ei toeta riik, siis kummitavad teda samasugused mured nagu ka teisi eesti vabatahtlikke organisatsioone (raha ja inimeste puudus) ja seeläbi vajavad nad erinevat tüüpi abi ja toetust. Siit leiate infot sellest, mis on planeeritud: http://punamust.org/foorum/viewtopic.php?t=28

Kuidas Saad aidata sina?

  • osalemine jalgrattakaravanis. Kõige olulisemaks distantsiks oleks 30. juuni Valga – Tartu ots – kavas on anda hea avalöök ja põhitähelepanu on suunatud just sellel lõigul osalemisele. Loomulikult oleks hea, kui saaksite osaleda ka järgnevatel distantsidel. (Valka on võimalik sõita ka rongiga, kuhu saab kaasa võtta jalgratta, kohale tuleks tulla 29. juuni õhtul – organiseeritud on majutus, filmiõhtu, tasuta toitlustus ja pesemisvõimalused)
  • Autotransport Tallinnast Tartusse 28. juuni päeval – oleks vaja transporti, et Tallinnast Tartusse toimetada kogutud toit, madratsid ja muud asjad, mida meil Tartu aktsioonideks vaja läheb.
  • Tasuta (taime)toidu kogumine. Kõikvõimalik abi, ükskõik mis kogustes on oodatud – söök on mõeldud rattakaravanil osalejate tasuta toitlustamiseks. (eelistatud toiduained: riis ja muud tangained, konservoad, kartulid ja muud juurikad, toiduõli, tee, kohvi, suhkur, maitseained, keedised, mahlad jne – oluline oleks eelistada kodumaist ja mittekorporatiivset toodangut)
  • Osalemine 1. juulil Tartu Critical Mass rattasõidul (algus kl 15.00 uue kaubamaja ees)
  • Rahalised annetused. Raha oleks ennekõike vaja toidu ostmiseks, ruumide rentimiseks (Tartu filmiõhtu jaoks oleks meil vaja rendiraha 600 krooni), autotranspordiks (bensiiniraha – me saaks kasutada Tallinnast asjade toomiseks ühte väikebussi, kuid puudu on kütuseraha), kuulutuste paljundamiseks jne. Me oleme noored inimesed (peamiselt tudengid ja gümnaasiumiõpilased), suuremal osal meist puudub kindel sissetulek ja töökoht (ja me ei suuda kõiki kulutusi omast taskust kinni maksta – seetõttu oleks igasugune toetus, ükskõik mis suuruses, äärmiselt vajalik ja teretulnud. Annetusi saab teha kontole: 1107696523, nimi: Indrek Haas, selgituseks tuleks märkida „rattakaravan“ ja oma kontakt, et me saaks igale annetajale pärast ürituse lõppu saata raha kasutamise kohta täpse aruande.
  • Veel oleks tore, kui saaks abi näiteks kuulutuste trükkimisel/paljundamisel, tehnika muretsemisel (näiteks helitehnika ruumides sees kasutamiseks ja videoprojektor), (suuremate) toidunõude osas grupile söögi valmistamiseks (potid, pannid, kulbid, lõikelauad, noad jne), madratsite ja tekkide laenamise osas.

Lisainfo rattakaravani koordineerimise abi osas PunaMusta foorumis: http://punamust.org/foorum/viewtopic.php?t=23

Peterburis toimuvast loe siit

Advertisements
%d bloggers like this: