Kuldsed rannad Eestis


Pärnu rand 4. juuli 2006, kell 17:21

Nädala esimene pool läks nagu lennates. Kuna Eestis on nii viimasepeal suvi, siis välismaisele rannale puhkama minna on lausa patutegu. Meie võtsime sõitu sihteesmärgiks Pärnu kandi.

Esimese öö veetsime Valgerannas. Väga popp koht. Rahvast telkis seal karjade kaupa ja tundus, et mõned juba pikemat aega. Nõuka-aegsed telgid, kile katusele tõmmatud ja telgi kõrvale seatud nurgake laua ja toolidega. Ise-enesest on see ju hoopis soodsam võimalus suvilat omada kui see klassikaline variant. Iga nädal võid selle panna uute looduskaunisse kohta ja jälle olemas. Ei mingit muret muru pügamise või liisingumaksetega. Looduskaunidusega oli Valgarannas küll väike mure. Prügikaste ei olnud ja seal ranna otsas, kus meie olime, ei olnud ka teisi variante loomulikke vajadusi rahuldada kui põõsa taga. Samas panime me telgi sellissesse kohta, kus oli ka pea-aegu terve diivan. Prügimäe variant Manet´ kuulsast maalist. Samas oli diivan puhas ja sobis korraga nii söögilauaks kui kui istumiseks. Õhtul üheksa paiku läksid inimesed kenasti tuttu ja vaid üksikud autotäied rahvast käisid öist alasti (või ka täisriides) suplust korraldamas, et siis jälle koju minna.

Teise öö veetsime RMK puhkekohas Rae järve ääres. Mulle meeldivad järved. Mulle meeldib järves rohkem ujuda kui meres, see läheb kohe sügavaks ja vesi ei maitse kehvasti. Loodus ise oli ka super. Hommikul tegime treti kohalikul kilomeetrisel matkarajal. Lubatud usse ja kobrast ja linde (kõik sordid rähne) me igatahes ei näinud, aga järveäärne loodus on lihtsalt nauding omaette. Kalamehi oli ka rohkem kui mitu.

Päris huvitav on mitu ööd telkimas käia. Ei mingit arvutit ega telekat. Seda, et Itaalia tegi jalkas Saksamaale ära, saime ka alles eile teada. Sedagi juhuslikult, kuna raadiokanalid arvavad, et kõik huvilised nägid asja telekast ja seepärast nad järgmine hommik enam ei tahtnud öelda, kes võitis. Seda, et Rüütli kohta on naljauudis tehtud, sain teada raadio 4 venekeelsest eesti ajalehtede kokkuvõttest. Üldse hakkas mulle tunduma, et see venekeelne raadio on etem kui kõik eestikeelsed. Muusika oli seal ka siuke, kus laulud, mida ma ennem kuulnud pole. Eestis on hulk raadiojaamu, kes ikka üldse üksteisest ei erine – lame möla ja äraleierdatud laulud. Vikerraadio ja klassikaraadio on ainukesed, mis kuulata sünnib, kui autoraadiot ka kuulata, mitte vaid müratekitamise eesmärgil lasta. Aga tegelikult võiks ikka lõuna ajal puhkusel olevatele inimestele lugeda eesti keeles ette, mis ajalehtedes kirjutatakse. Suvel kipub ju seda meelelahutuslikku uudist liigagi palju olema ning see, et Iisrael pommitab Palestiinat ja lendab oma lennukitega Süüria kohal, et Hamasi demokraatlikult valitud ministreid kinni püüda, isegi sellised õudused on Rüütli salapojajutuga koos esitatuna suhteliselt süütumad.

Isiklik album reisist
Pärnu linna album

Advertisements
%d bloggers like this: