Kuidas oleks väikese marssimisega?

putukas lillal õiel

Ajakirjanduslik nägemus Eesti stiilis: SL Õhtuleht: Me ei õhuta kedagi homoks hakkama!

Nii ja nüüd edastan tulnud kutse:

Tallinn Pride 2006 – KAS SINA MARSID?

Ole see, kes oled – hetero, bi, homo, trans.. mida iganes!

Kui sa usud, et Eestis ei ole kohta ebavõrdsele kohtlemisele puuete, vanuse, soo, rassi, usu või seksuaalse orientatsiooni tõttu, siis on Pride marss suurepärane võimalus oma seisukohta välja näidata. Sinu kohalolek loeb!

Pride marss ei ole juba ammu enam pelgalt homoüritus, seepärast oleks tobe arvata, et marsivad vaid homod!
Marsivad kõik, kes tunnevad, et riik ja tema kodanikud peaksid hea seisma selle eest, et kõikidele oleks tagatud võrdsed õigused ja et diskrimineerimine mistahes põhjustel on vastuvõetamatu.
Senikaua, kuni me oma kaaslastele füüsilist või vaimset ohtu ei kujuta, on meil kõigil õigus olla just sellised nagu oleme ja õigus saada koheldud nii, nagu kõik teised.

Kujuta korraks ette, kuidas Sa end tunneksid, kui homme keelataks kõikidel punapeadel Kaubamajja sisenemine? Ja kõik blondiinid peavad ostma kümme korda kallima kinopileti? Brünettidel on aga keelatud teatriskäimine! Kõik mehed peavad endal pea kiilaks ajama! Ja naised ainult kontsakingi kandma! Ja muide, kui sa homodega ringi käid, siis muutud ise ka homoks, samamoodi nagu pikkade inimestega ringi käies muutud sa ise ka pikemaks!
Mida-mida?! Kuhu me niimoodi jõuame?! Erinevad inimesed, erinevad näod, iseloomud, elud.. just see teebki maailmast huvitava koha!
Sina, just Sina oled see inimene, kellel on võimalus põmmpeadele öelda, et sallimatus erinevuste vastu on haigus, ja sellest võib vabaneda!

Saada seda kirja edasi nii, kuis jaksad! Head asja pole kunagi liiga palju 😉

PRIDE MARSS 12. AUGUSTIL ALGUSEGA 15.00 SAUNA TÄNAVALT!
OLE KOHAL!
Oodatud on ka kõiksugused toetavad plakatid, sloganid jms!
LOE LISA:
http://www.pride.ee/

Pressikonverents 12. augustil kell 12, Gay ja Lesbi Infokeskuses aadressil Tartu mnt. 29


Eelmine aasta me käisime lapsega koos seda üritust vaatamas See aasta ma kahjuks ei saa minna. Igatahes on kena, et see aasta pole sellest erilist kära tulnud. millegipärast on homofoobide ridades imelik vaikus, loodame, et mitte ennem tormi. Lätis olid vihkajate read liigagi tihedad, sama juhtus ka Poolas.

Eile leidsin juhuslikult internetis ühe jutu , kuidas Prantsuse KP katkestas suhted Venemaa kommunistidega, kuna Gennady Zyuganov nimetas Moskva praidi ebaterveks ürituseks. Aga endised sotsriigid (kaasaarvatud NSVL) õpetasid ju homoseksuaalsusesse suhtuma kui haigusesse või kriminaalkuriteosse. Juba see näitab, et need riigid ei olnud sugugi mingid kommunistlikud riigid ja loomulikult mitte ka sotsialistlikud. Imelik on see, et praegused kommunistide vihkajad on just need, kes ennast sellest eelmisest riigikorrast tugevalt mõjutada on lasknud.

Advertisements
%d bloggers like this: