Reiljan peab tagasi astuma

Välismaiste uudiste õigeaegne lugemine oleks aeg-ajalt abiks. Eestisse jõudis uudis mürgise pilsiveega laevast alles siis, kui Greenpeace oma laevaga kohal oli (26.09.2006). Euroopa uudistes räägiti Elevandiluuranniku jamast juba 18. septembril ja ära mainiti ka laeva nimi.

Hollandi sotsialistid leidsid 21. septembri debatil, et selline laev poleks tohtinud kunagi Amsderdami sadamast väljuda. Teates on märgitud ka, et sellised laevad loodavad leida sadamat, kus oma mürgine jama odavalt ära anda ning, et Holland rikka riigina, võiks suuta ise oma saastega hakkama saada ja seda mitte vaestesse riikidesse viia. Kas Eestis on olemas seadus, mille järgi saab kontrollida, millist pilsivett meile välismaa laevadelt odavalt pähe määritakse? Kas keskkonnaministeerium oli EELNEVALT teadlik, et rahvusvaheliselt tuntud kuritegelik laev tuleb meile? Kas meie minister üldse peale oma KeRa millelegi mõtleb?!

Postimees leidis skandaalse oleva Greenpeace laeva Arctic Sunrise Aga ma pole siiani aru saanud, mida see kahtlane koala üldse Paldiskis tegi?

Jäätmeseadus ütleb, et teda “reovesi ja koos reoveega käitlemisele kuuluvad või keskkonda heidetavad jäätmed, välja arvatud reovee käitlemisel tekkivad jäätmed” ei huvita. Jäätmeseaduses on ära seletatud, mis on metallijäätmed, aga mis on ohtlikud jäätmed? Seal on aint kirjas, kellele ja kes annab nende käitlemiseks loa. Millises seaduses on kirjas pilsivesi koos muu jamaga? PALDISKI LINNA JÄÄTMEKAVA AASTANI 2010 on kirjas, et pilsiveega tegeleb seal Ragn-sells. Kas nad said oma raha ka Koalalt kätte?

Ma arvan, et keskkonnaminister peaks tagasi astuma. Ma arvan, et Villu ei peaks enam kunagi keskkonnaministriks saama.

Advertisements
%d bloggers like this: