Paanika KAPOs

Sini-sinine taevasTänased uudised on rohkem kui naljakad. Kõigepealt oli päevaleht teinud uurimusloo põnevatest meeleavaldustest sel nädalavahetusel: Raskesti tabatavad meeleavaldajad vallutavad tänavad (Eriti tupsu on uudise juures olev foto). Täna õhtupoolikuks oli ka Postimees samal teemal püüdnud selgust saada: 20 homset miitingut jääb ootamatult ära.

Hea trikk muidugi. Kuna meeleavaldus tuleb registreerida mitu päeva varem, siis toimib põhimõte, kes ees see mees ja kui keegi teine juba samas kohas on “spordipropaganda” ürituse plaaninud, siis sinna enam muud värki registreerida ei saa. See, et esimene planeerija mõned tunnid enne õiget aega järele mõtleb ja arvab, et tühja sest spordipropagandast, siis koht on vaba, aga rekata sinna enam midagi muud ei saa.

Muideks, reliikviana hoian siiani telefonis alles aastavanust SMSi Vabariigi Valitsuselt, et ära mine õue, seal on kole. Umbes täpselt sama sõnumit on ka viimastel päevadel rahvani toodud. Keegi on kuskil närvis. Keegi, kel närvid läbi, sest mingeid märke, et jamaks läheks, pole kuskil tunda.

Eriti naiivne oli muidugi too Notšnoi dozori mees, kes teab, et teda pidevalt jälgitakse ja siis loll läheb autoga ilma lubadeta sõitma: Lubadeta sõitnud Öise Vahtkonna aktivist saadeti arestimajja.

See, et strateegilistes valdkondades töötavad spetsialistid on ära ehmatatud, teavad ilmselt need, kes ise asjaga seotud. Huvitav kas KAPOs poisid-tüdrukud pole juba mitu ööd koju saanud ja nüüd aju toodab segast?

Ma võin enda tundeid vaadates öelda, et praegu ei aja eriti midagi närvi, pigem on tekkinud apaatsus. Eks see viimaste päevade pidev korrutamine, et kõik on tupsu ja nunnu ja rahulik, pisut ajab juba närvi. Aga juba jupimat aega pole tahtmist mingit poliitilist probleemi blogisse ülesse korjata, sest need ei eruta. Pigem tegeletakse poliitikateemadel mingite igavate asjadega. Isegi see taseri asi on kulgenud suht rahulikult ja seda tänu “Ei politseiriigile”, kes alustas valupunktide lahtiharutamist õigeaegselt ja seega said ka lollid poliitikud enne hüppama hakkamist pisut järgi mõelda.

Ja üldse, homseks lubatakse peaaegu 20 kraadi sooja, iga inimene, kel vähegi võimalik, üritab sellise ilmaga loodusesse minna ja kontrollida, kas mätas on juba kuiv või mitte. Mis tähtpäev see on, et aasta tagasi kutsus kaitseminister kõik eesti politseinikud Tallinna ja tassis koos sõpsidega Teise Maailmasõja mälestusmärgi ära, et endale valijaid võita?

%d bloggers like this: