Fašistid kardavad vabamüürlaseid?

Täna on sobiv päev fašiste “hea sõnaga” meenutada. Kuna mul on ikka veel see vanade ajalehtede lugemise tuhin, siis vahepeal jõudsin juba nendeni, mis meil Saksa okupatsiooni ajal välja anti, sealt ka too karikatuur.

Too saksa okupatsiooni aeg on enamvähem ainuke ajajärk, kus nii punased kui praegusel ajal välja antud ajalooõpikud enam-vähem samu asju räägivad. Aint, et praeguses õpikus on öeldud, et 1941. aasta suvel tundsid eestlased kergendust punavägede ja Nõukogude okupatsioonivõimude lahkumisest ning tervitasid Saksa sõdureid vabastajatena, olles valmis neid jõudumööda kõigiti abistama, siis nõuka aegne õpik ei tea sellest midagi.

Samuti on õpikutest erinev number inimesi, keda okupatsiooni ajal maha tapeti. ENSV õpik ütleb, et
Ainuüksi Tartu lähedal tankitõrjekraavis mõrvati 12 tuhat inimesi. Nende hulgas oli kirjanikke, kunstnikke, õppejõudusid ja üliõpilasi. Massilisi hukkamisi toimus veel Kalevi-Liival, Kloogal, Narvas, Viljandis, Võrus ja mitmes muus paigas. Lähtudes inimvaenulikust rassiteooriast tapeti peaaegu kõik okupeeritud Eestisse jäänud juudid ja mustlased. Ei halastatud ka lastele. Okupantide ja nende käsilaste verise tegevuse tulemusena hukkus Eesti NSV-s kolme aasta jooksul 61 tuhat tsiviilelanikku ja 64 tuhat nõukogude sõjavangi. Kümneid tuhandeid inimesi hoiti kinni laagrites või vanglates. 1944. aasta algul oli Eestis üle 20 koonduslaagri.
Siis praeguse õpiku andmetel:
Saksa okupatsiooni aastail hukati umbes 7800 Eesti elanikku. Enamik ohvreid olid eestlased. Kuigi eriti vihatud punategelaste tapmine algas juba Suve-sõja päevil, said repressioonid tõelise hoo alles pärast Saksa julgeolekuteenistuse loomist Eestis. Kiiresti täitusid poliitiliste vangidega nii olemasolevad vanglad kui ka loodud koonduslaagrid. Kui esialgu olid repressioonid suunatud peamiselt kommunistide ja teiste kollaborantide vastu, siis peatselt algas ka rahvuslaste, anglofiilide ja sõjavastaste vangistamine. Võrreldes Nõukogude okupatsiooniga oli terroriohvreid siiski palju vähem

Aga siin postituse juures on üks karikatuur Eesti ajalehest nats enne seda, kui Saksa okupatsioon läbi sai. Mulle meeldis see pilt, kuna ta üritab naeruvääristada juute ja seda läbi võtte, et juudid on mestis kommunistide ja vabamüürlastega. Ma ei teadnudki, et juutide, kommunistide ja vabamüürlaste hirm on fašiste juba nii pikka aega võlunud. Nii naljakas.

Advertisements
%d bloggers like this: