Palju Kõusaar maksis, et Magnus ära keelataks?

Maastik lehmakesegaMida teeksite Teie, kui tekib jube suur tahtmine filmi teha ja sellega kuulsaks saada? Noh ikka kohe nii kuulsaks, et kõik kirjutaksid. Ei, mitte filmikriitikud, sest nood on ju kriitikud ja teevad oma tööd, aga et kohe KÕIK. Eriti tore veel kui kirjutaksid need, kes filmi näinud ei ole. Parim lahendus on film ära keelata lasta. Või noh, vähemalt võiks selline ähvardus kõlada. Kui päris ära keelata, siis ei saa seda ju müüa. Samas, kes see ikka Eestis filmi tegemisega rikkaks on saanud, pigem see ikka ongi hobi, mitte rahaauk. Kuigi jah, tavaliselt teeb see kuulsaks peaosatäitja, mitte ee … filmi tegija.

Kuidas müüa raamatut, mille kvaliteedis autor kahtleb, on ju teada trikk – vaja riidest lahti võtta. Riidest võib juba isegi enne võtta kui raamat trükki läheb, sest raamatu välimus müüb ka. Aga kui sellest väheks jääb, siis paljad naisi on alati vaja: kalendritesse näiteks. Üks enesemüümine kõik ja palja naisekehaga on läbi aegade suudatud rohkematki kui vaid kirjatükke müüa. Aga kaua su tagumikku ikka vaadata viitsitakse, kõik on juba näinud. Nüüd tuleb mõelda välja midagi muud. Midagi, mis erutaks erudeeritud inimesi, mitte vaid mehi Vasalemmas.

Midagi peaks ju tegema, kui ma ühel hommikul otsustaks filmi teha, sest ma ju tegelikult üldse ei tea, kuidas filmi tehakse. Hollivuudi saadete “kuidas seda filmi tehti” vaatamisest jääb ilmselt ise filmi tegemiseks väheks… Kusjuures ma tean, mida ma peaks filmi sokutama, et skandaali saaks. Peaks filmi panema mõne IRLi mehe, kes räägiks kuidas ta salaja vaheldumisi Marxi “Kapitali” ja Hitleri “Mein Kampfi” loeb. Muidugi tuleks mõelda, kuidas seda nii teha, et kõik ja mitte keegi aru ei saaks, kuidas seda tehti 🙂 Müüks nagu mühin.

Advertisements
%d bloggers like this: