Keda kotib Eesti riik?

KilurahvasSee nädal on poliitiliselt nii tihe olnud, et mul pole jätkunud tahtmist kogu seda jama isegi kirja panna. Teen nüüd kroonika tarbeks lihtsalt nimekirja, millega kallid valitsejad sel nädalal hakkama on saanud.

Riigikogu ratifitseeris Lissaboni lepingu ja seda loomulikult ilma, et oleks eelnenud mingit sisulist disskussiooni – käsk on vanem kui meie. Ma lausa ootan, et iirlased oma rahvahääletusel selle uue paberi pikalt saadaksid.

Valitsus kiitis heaks töölepingu seaduse eelnõu ja partei järgi sotsiaaldemokraat Eiki Nestor kiitis seda seadust eile raadios taevani. Kui see seadus riigikogus ka läbi läheb, siis inimesed, kes tööturu läbirääkimistel ööd ega mööd öelda ei oska, saavad sellised töölepingud, nagu tööandjal parasjagu pähe tuleb. Palju õnne! Jätkub lihtttööliste ärajooks Eestist.

Elektrišokirelv jõuab politsei arsenali. Sel teemal oli vähemalt korralik arutelu ajakirjanduses ja seda mitte tänu poliitikutele. Igatahes on seda taserit nüüd võimalik kasutada näiteks avaliku korra kaitsel, kui on vaja tõrjuda grupiviisilist või relvastatud kallaletungi. Miks seda relva ikka vaja oli, on jätkuvalt ebaselge.

Valitsus kiitis heaks koolieelse lasteasutuse riikliku õppekava (pdf), mis on huvitav uudis, aga millest pole ka üldse räägitud. Väikelaste emmed, tundke huvi.

Eesti esimene e-demokraatlik projekt TOM saadeti juba tsutt aega tagasi pikalt, nüüd asendab seda uus ponnistus, millest kah pole eriti räägitud: Osalusveebis saab igaüks teha valitsusele ettepanekuid Eesti elu paremaks muutmiseks. Noh, kes ennustab, millal see projekt kellelegi närvidele käima hakkab?

Ahh, aitab kah, ega ju kedagi tegelikult ei huvita, kuidas riiki juhtida või mõjutada.

Advertisements
%d bloggers like this: