Vana koer uusi trikke ei õpi

KiilKõigepealt selle kõrval oleva pildi kohta. See ei sobi pealkirjaga, aga on mu viimase reisi üks lemmikpilte. Ma armastan kiile ja too on 1 seksikamaid eksemplare.

Aga see koera kohta käiv jutt käib meie riigivalitsejate kohta. Vaata seda uudist: Võidusammas võib saada inimvalve. Juba algusest peale olen ma arvanud, et too sammas on tegelikult nõukaaegse pronkssõduri kloon, ainult et kunstiliselt kehvemal tasemel.

Erinevusi on veel mõned.
*Asukoht on käidavamal kohal.
*Kõik seal olev ajalugu kas koristati ära või lihtsalt sülitati “takistavate asjaolude” olemasolule, peaasi, et püsititada saaks.
*Igavane tuli asendati veega. Mõlemate kasutamine on roheliselt seisukohalt vaadates mõttetu raiskamine. Aga võidusammas-pursskaev on kahtlemata mitmetähenduslikum. Mina näiteks tõlgendan selle lihtsalt ühele osale inimestele pähe k*semisena.
*Kui nõuka ajal oli poliitiliste skulptuuridega tegelemine ilmselt mingi propagandaosakonna mõjusfääris, siis tänapäevases Eestis tegeleb sellega Kaitseministeerium. See on algusest peale väga kummaline olnud ja raske on aru saada, miks peaks demokraatlikus riigis sama ministeerium tegelema võõraste maade okupeerimise (Iraak) ja kohaliku rahva (Eesti) ajupesuga? Tegelikult võiks tolle punkti isegi sarnasuste kirja panna.
*Aga see valve panemine on küll vaimustav mõte. Teeme siis nii nagu nõuka ajal – las lapsed valvavad. Muidugi mitte niisama suva lapsed, vaid mingi olulise tunnuse järgi valitud lapsed. Nõuka ajal valiti õppeedukuse järgi. Las kaitseministeerium otsustab, kuidas nüüd valida. Kahtlematult saab otsus naljakas olema. Noh ja siis tuleb neile mingi riietus välja mõelda, püssid kätte ja marsisammu õppima. Saamegi Tallinna “vahtkonna vahetuse”, mida turistidel hea pildistada.

PS! Tegelikult on selle sambaga igal sammul ainult takistused ilmnenud, nii et konservatiividel võiks juba olla tekkinud idee, et midagi on siin neetud.

Ja nüüd teine värk, mis mulle kõrva on pinisema jäänud. Leia 10 erinevust neis kahes uudises:
Moskvas tähistatakse sõjaka paraadiga Suure Isamaasõja võitu
Kaitseliidul läbi aegade uhkeim paraad

Advertisements
%d bloggers like this: