KAPO on saanud hakkama jubeda ilukirjandusliku teosega

Ilus põrnikasTäna on päevalehes jutt KAPO 2007 aaasta aastaraamatust, mis tekitas huvi seda raamatut lugeda (irw: kirjandussoovitus). Jutt oli äärmuslastest ja jättis KAPOst mulje, kui eriti rumalast organisatsioonist. Peamiselt räägiti Teinonenist ja see jutt tundus isegi loogiline. Tõepoolest, ma olen ka alati mõelnud, et mis eesti rahvuslane saab olla mees, kes loobus oma sünnijärgsest kodakondsusest ja hakkas hoopis teise riigi rahvuslaseks. Rahvuslus peaks ikka olema oma sünnimaaga seotud, või on tegemist mingi imeliku tüübiga. See selleks, mina seda Mikaeli ei tunne.

Teine asi on see vasak- ja parempoolsuse liigitus kapo stiilis. Eks neid kapo töötajaid on minuga samas teaduskonnas ka õppinud, aga nad võiks juba aru saa, et see, milles nad süüdistavad kohalikke venelasi, ei ole mingi vasakäärmuslus, vaid samasugune rahvuslus nagu see Teinoneni omagi, ainult et suunatud vene rahvusele. Vasakpoolsus ei tegele rahvustega vaid hoopis teistsuguste teemadega: rahuliikumised, töölisklassi kaitse jms. Inimgrupp, kes räägib sellest, et Eestis on rõhutute klass venelased, tekitavad pidevat hämmeldust nende venelaste seas, keda nad enda meelest kaitsevad. Inimesi jaotavad rahvuste järgi paremäärmuslased, vasakpoolsed teevad ikka kenasti vahet, kas inimene on juba majanduslikult edukas või mitte.

Aga kõige haigem jutt oli sellest, et meil tõstab pead islamiäärmuslus. Kuna lehes oli see eriti imelikult kirjas, otsustasin raamatust üle vaadata. Kõigepealt sattusin lausele, mis mind naerma ajas: “aastaraamat 2006 … ühiskonna ja meedia tagasiside kinnitasid, et kapost lähtuvat suulist ja kirjalikku infot julgeolekuküsimustes peetakse jätkuvalt usaldusväärseks, professionaalseks ja autoriteetseks“. Unistagu edasi. See, et mingi küsitluse järgi arvab 40% eestlastest, et neid jälitatakse, ei ole sugugi usaldusväärsuse näitaja.

Kogu detailne jutt kuidas vene luurijad Eestis käivad, oli suhtigav. Täiesti arusaamatul põhjusel oli raamatus ka jutt 2005 aasta II maailmasõja lõpu 60 aastapäeva tähistamisest Moskvas. KAPO-ullikesed nimelt väitsid, et seda päeva täistati peamiselt Moskvas. See oli kirjas sellises stiilis, nagu ülejäänud Euroopa tähistaks hoopis igal aastal Hitleri sünnipäeva ja II maailmasõja lõpp rõõmustas ainult Venemaad. Huvitav, kuidas siis nende arvates oleks see sõda lõppema pidanud?!?! Tundub, et Teinoneniga tegelemine on KAPOle mõju avaldanud, või tegelevadki nad temaga aint seepärast, et koos on huvitav 🙂 Keegi võiks kapo ametnikele rääkida ka sellest, kuidas maakera ümber oma telje pöörleb, siis nad lõpetaks vast selle 9.mai ületähtsustamise. Järgnev Venemaa tegude kirjeldus on nõukogude propaganda parimas sõnavaras kirja pandud ilukirjandus, millest saaks ka päris naljaka filmi vändata. Ka pealkirja all “majandusjulgeolek” ei kirjutata muust kui Venemaast. Kui pime annab veel olla?

Suurem osa terrorismist rääkivast peatükist on ilmselt kuskilt tõlgitud ja selles raamatus vaid seepärast, et ilmselt mingi kõrgem organ nõuab, et sellest kirjutataks. Eesti kohta käiv jutt on nii hale ja samahästi võiks kirjutada, et Eestis üritab mingi indiaanisuguharu kanda kinnitada. Tundub, et ega kapo eriti aru ei saa, kuidas ta neid terroriste otsima peaks, aga kuna on vaja, siis on vaja. Parema meelega kirjutaks nad ikka venemaast. Õnneks pole see keeruline, kuna islamiterrorismi toetamisega tegelevad meil ka vene nimedega inimesed.

Kui islamit käsitleva osaga on kapo-kirjanikud enam-vähem hakkama saanud, siis massihävitusrelvadest kirjutamine on juba tõeline pähkel. Selle augu täitmiseks on nad leidnud kirjatüki, mis räägib keskajast. Ausõna, lk 20. Edasine jutt on jälle igav ja sarnaneb suva krimi-saate juttudele, ainult autoõnnetustest pole kirjas.

Üllatav on peatükk, kus räägitakse korruptsioonist. Sellest jääb mulje, et peamiselt toimub korruptsioon suurlinnadest eemal: Põlvas, Narvas, Valgas. Ilmselt eisuuda need ullikesed KAPOle piisavalt altkäemaksu anda, et asi hulluks ei läheks. Pole ju võimalik, et kui suurem osa inimesi elab Tallinnas, siis korruptsioon toimub hoopis Põlvas?

Teate, ma rohkem ei taha sellest raamatust kirjutada. Need inimesed, kes poest seda ostavad, mida telekas reklaamitakse, ka ei soovita seda raamatut lugeda. JUBE. Ma ei taha isegi seda postitust üle lugeda.

Advertisements
%d bloggers like this: