Kes meid kaitseks Kati Murutari eest!

Okastega nuppSLõhtulehes on Kati Murutari jutt: Appi, loomakaitsjad! Kes kaitseb “kaitsjate”eest? Ma saan aru, et Kati teenib kirjutamisega raha ja seepärast tal tõesti on vaja iga asja kohta nii sõna võtta, et lugejad saaksid aru, et ta tegelt midagi ei tea. Sellist juttu aga ikka annab kirjutada!

Ma peaksin vist otsast alustama. Juhuslikult ma tean neid, keda Kati sõimab. Minu teada on need noored rühmitusest “Loomade nimel”. Jutt, et nad ajavad asja Euroopa raha eest, ajab hobuse ka naerma. Huvitav, miks kõik pensionieelikud arvavad, et kui inimene tunneb mõne mitteisikliku probleemi pärast muret, siis ta ilmselt saab raha Euroopast? Vastikud rahahaigeid egoistid, eesotsas Katiga.

Ok, ma mõtlesin, et tühja sest lausest, tädi ei tea ja vahutab selleks, et endasuguseid erutada. Kirjeldab veel, et tüdrukud kannavad palju rõngaid ja tegi järelduse, et see väljendab hariduse puudumist. Katike, ja milline on sinu haridus? Välimuse järgi paikapanemise doktor? Muideks, ma ei unusta kunagi, kuidas sa umbes 10 aastat tagasi telekas alati surnud rebane ümber õlgade käisid! Jälk!

Esimese lehekülje lõpetab demagoogia kõrgem tase:
Maniakist võhik loomi kaitsmas – see on sama kahjulik tegelane nagu salakütt või lihtsalt jobust jahimees, kes teeb küla vahel lehmi ja lapsi tulistades auväärse tsunfti mundriau täis. Samal ajal kui metssead selja taga põllud tühjendavad. Või nagu politseinik, kes trahviplaani täites turvavöö liini ajab, samal ajal kui narkar-kamikadzed küla vahel ja linnatänavatel kiiruskatseid tehes iga päev hulgi inimesi (ja muid loomi) tapavad.

Jah, lõpetage kohe loomade piinamise vastased demonstratsioonid, sest Venemaal piinatakse ajakirjanikke. Haa!

Aga see jupike ei pannud mind ka veel blogima. Vihaseks sain ma alles selle lause peale:
Paljud eluvaldkonnad on loomakaitsjatega hädas – teadlased peavad alailma neilt küsima, kelle peal siis ravimeid ja ravivõtteid proovida, piketeeriva radikaali enese peal või?

Selle lausega laseb Kati endale viimase vee peale. Te teate miks on vaja teha loomkatseid? Aga peamiselt selle pärast, et on teada mürgised ained, mida tegelikult ei peaks näiteks kosmeetikatoodetes kasutama, sest nad on mürgised ja keelatud (või poolkeelatud) ainete nimekirjas. Vot siis ongi vaja tundlikku laborilooma, kelle peale proovida, et äkki see mürk ikka ei aja kärna. Ehk lause kosmeetikatootel “seda ei ole katsetatud loomadel” tähendab tõlkes “selles tootes ei kasuta mürgiseid aineid, mis võivad sul karva maha võtta.”

Vaatasin paar päeva tagasi “Animal planeti” saadet, kus ahvide varjupaiga töötajad käisid vaatamas ahvide tsirkust ja kuidas nad väga valuliste nägudega rääkisid, miks nende loomadega nii ei tohi teha. Mina ei tea, mis kuradi raamatuid see Kati väidab ennast lugenud olnud, aga need raamatud võiks põlema panna.

Muideks, nonde loomakaitsjate puhul on tegemist KAPO mõust vanted listiga, sest CIA listis on samanimeline rühmitus numero uuno.

Advertisements
%d bloggers like this: