Erna retk – kui rumal annab olla?

Prussakas (5 sm) lae nurgasAugustis on Eestis tavaliselt kaks rahvusvahelist üritust, mille mõlema vajalikkuses leidub kahtlejaid: Erna retk ja homoparaad. Sel aastal paraadi ei toimu, aga Erna retk algas eile. Paraadi ära jätmisel oli mitmeid põhjuseid ja oluliseim neist ei olnud see, et hulk homofoobe arvas, et pole mõtet.

Aga kellele ja miks on vaja Erna retke, see on hulga arusaamatum, kui see, miks eestlased Iraagis ja Afganistaanis kohalikke tapavad.

Erna kodulehelt võib lugeda, et Maailma üht pikemat ja raskemat militaarvõistlust Erna Retk korraldab Erna Selts, mälestamaks Erna luuregrupi tegevust 1941 suvel.

Seega on tegemist militaarse mänguga, millel on poliitiline taust. Milline see poliitiline taust on, kirjutas kõige faktirikkamalt eelmisel nädalal Rein Ruutsoo: Kelle huve teenib Erna? Erna lehte vaadates on üritatud rääkida igasuguseid asju segamini, et pilt sogaseks ajada. Aga kelle jaoks? Mina ei viitsi selle inglisekeelset versiooni lugema hakata, kuid Rein on kogu jutu pulkadeks lammutanud ja sinna juurde lisanud ka info, milleta kogu jutt on poolik. Peale selle on imestamisväärne ka see, et inglisekeelne ja eestikeelne jutt erinevad.

Ehk – kogu see Erna värk oli Saksa poole palgal ja toetas seda, et toimuks Leningradi blokaad. Mille jaoks on Eestile vaja sellist mängu, mille taust on imehea võimalus Venemaal eestlasi fašistideks nimetada? Ma tean küll, et paljude eestlaste idee on tervele Euroopale tõestada, et II MSs Saksa sõjaväes sõdimine oli püha üritus, aga hoolimata soovi siirusest, on neil toetajaid võimalik leida vaid Euroopa neonatside ridades.

Ehk minu ettepanek kogu selle jama kohta oleks, et ma saan aru küll, et sõjamängud on toredad ja kuna mängule on ilusat nime vaja, siis Erna sobiks nimeks ka, aga mõtelge sellele palun poliitikavaba taust välja. Leidke keegi modell, nimetage ta Ernaks ja siduge kogu üritus lihtsalt mingi rüütliromantikaga kauni daami südame võitmiseks vms. Mille pärast on vaja pidevalt maailmale kuulutada, et meie siin Eestis arvame, et venelaste tapmine on okei ja üldse tuleks rohkem rahvuse puhtusele tähelepanu pöörata.

Advertisements
%d bloggers like this: