Piiname loomi, raha eest!

Mesilane, viisakas koduloomSeekordne postitus on koopia emailist, mis ma sain. Samal teemal kirjutasin ka mõni aeg tagasi: Kes meid kaitseks Kati Murutari eest! Emaili saatis liikumine Loomade Nimel. Nad on küll jõudnud päris pikalt seda probleemi valgustada, aga tundub, et eestlastele see eriti korda ei lähe ja ka noored hakkavad natuke väsima. Ma tahaks neid kuidagi aidata. Teen seda siis selle teate levitamisega.

Nagu ilmselt kuulnud olete, tuuritab Eestis sel suvel kokku 5 kuud Loomade Tsirkus. Oleme aktiivselt kampaaniat teinud jms, näitamaks, et loomade (väär)kasutamine meelelahutuseks ei ole õige ning tuleb lõpetada. Metsloomi kasutavad tsirkused on nii mitmelgi pool Euroopas keelatud (nt. Austria, Ungari jne) ning ka Eesti Riigikokku on esitatud vastavasisuline seaduseelnõu.

Altpoolt leiate kaks videot, mis on filmitud selle tsirkuse huntidest. Neid hunte ei kasutata etendustes ja veetakse lihtsalt tuuril kaasa. Nad ei ole piisavalt liikuda saanud ja on muutunud puurielust ja stressist üsna psühhopaatseteks. Nad uluvad, niuksuvad jms häälitsevad puurides valjult. Loomade Tsirkuse kiskjate dresseerija Viktor Nikulin ütles, et aga mis neil huntidel ikka muud vaja on, kui süüa ja sittuda. Kui selline inimene tegeleb loomadega, siis ei ole imestada midagi… Teised kiskjad (ilvesed, lõvid, hüaanid) on samuti stressis ja teevad puuris ringe jne. Puurielu ega tsirkus ei ole metsloomale.

Videod:
http://www.youtube.com/watch?v=7EhMTtiMnw0

http://www.youtube.com/watch?v=fvDWvmPoadI

Palun levitage neid videoid, kui võimalik. Me küll ilmselt ei suuda neid loomi päästa, kuid see kampaania toimub, mõeldes sellele, et järgmised loomad ei peaks enam sedasi elama ega kannatama.

Advertisements
%d bloggers like this: