Seksist feministi pilguga

Seksivad putukadNinataga, kes peaks umbes minu vanune naine olema, vallutas blogtrri teemaga, mis lugejatele hästi peale läheb: NAISED JA SEKS. Kuna ta arvamused on alati teistsugused olnud kui mul, siis ma umbes kujutasin ette, mida ta kirjutada võiks. Nii oligi, pluss veel eriti asjatudmatu lõpumärkus: “Nii see on – naised otsivad seksist midagi muud ..Iseasi, kas nad seda leiavad….Tundub, et enamik mitte.. järjest rohkem tekib ju feministe ja lesbisid….”

Mina ei tea, mida “muud” Ninataga sealt seksist otsib, aga mina otsin küll füüsilist rahuldust. Kui keegi tahab aga teada, mida feministid seksist kirjutavad, siis see on neil lausa lemmikteema. Kirjutatakse loomulikult servast serva. Näiteks paljutõotava pealkirjaga raamat Lõbu laialt (mida ma siiani pole suutnud lõpuni lugeda) on väga jõhker seks ja rahulduse saaks seda lugedes ilmselt SMi-fänn. Pakkusin seda ükskord ajaviiteks ühele mehele lugeda. Too haaras raamatu rõõmuga, sest kaanepilt on ka hea ja viskas selle mulle mõne hetke pärast tülgastusega tagasi. Seal raamatus on ainult seks. Noh umbes selline, nagu siis ilmselt päris paljud naised erinevas variatsioonis saavad – jõhker mehe himude rahuldamine, kus naine on sisuliselt ohver.

Teine raamat, mis samuti palju seksist räägib (ja mis mul samuti lugemisega pooleli on), on Meeste domineerimine. Pierre Bourdieu lugemine on pähkel. Prantsuse filosoofia nõuab üldse head vaimset toonust. Bourdieu kirjutab ses raamatus seksist ta läbi traditsioonilise Kabiili ühiskonna näite. Ta kirjeldab kuidas mehel on vaja oma mehelikkuse tõestuseks seda, et ta seksiga naist rahuldab. Ilmselt peab ta silmas psüühiliselt korras meest. Ei saa ju terveks pidada meest, kes lihtsalt rutiini pärast nühkimist soovib.

Seega on seksi küsimus feministidele väga oluline. Lesbide mainimine oli ninatagal seotud ilmselt sellega, et nood naised enam mehi ei taha. Kuna ma praegu ei viitsi homoseksuaalsust lahkama hakata, siis jäägu talle tema ettekujutus.

Kui nüüd need kaks raamatut kokku võtta, siis tegelikult ei meeldi ka (korras närvisüsteemiga) meestele seksida naisega, kelle peamine mõte seksi ajal on: “värviks lae õige beežiks.” Miks üks naine üldse nii teeb, on mulle arusaamatu. Kui võrrelda seksimist näiteks söömisega, siis võib ju lihtsalt süüa selleks, et kõht täis saaks, aga võib ka söömist nautida. Aga igatahes ei söö keegi midagi eriti vastikut ja haigettegevat selleks, et kõht täis saaks. Seksimisega kaasnevat heaolu on inimesele samamoodi vaja nagu söömisel tekkivat täis kõhtu. Muidugi on võimalik seksiga kaasnevat heaolutunnet saavutada ka muudel meetoditel kui teise inimesega seksimisel. Aga miks teha seda teise inimesega teha, kui see üldse ei meeldi? Naine peaks seksi ajal mõtlema ainult selle peale, et tal endal väga hea oleks, sest siis on rahul nii tema ise kui ka mees. Kui naine seda mingil põhjusel ei suuda, siis peaks ta järgi mõtlema miks ja midagi ette võtma. Näiteks muutma oma mõtlemist, aga igatahes ei ole mitte kellelegi vaja seksi, kus naisel ei ole hea. Ning mees, kel on ükstaspuha, kuidas tema partner ennast tunneb, võiks pigem käsitööga tegeleda. Vägistamine on meil siiski kriminaalkuritegu.

Advertisements

One thought on “Seksist feministi pilguga

  1. Anonymous 7. märts 2010, 08:52

    anekdoot kirjutatakse nii

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: