Ansip teeb Eestist peldikupresidendi riigi!

Tundub, et Ansip on kaotanud reaalsustaju. Kui päevauudistes on selline nimekiri uudiseid:
Vene transiit võib Eestist aastaga kaduda
Eelarve päästmiseks käibemaks 20 protsendile?
Laanet: Ansip ohustab järjekindlalt Eesti julgeolekut
IRL on maagaasi aktsiisimäära tõstmise vastu
Euroopa Liit võib Eestit looduse prügiga reostamise eest trahvida

Siis ma saan täiesti aru, et Ansipil hakkavad püksid püüli sõeluma ja pea hakkab hullumeelse kiirusega töötama teemal, et millise uudisega ma siis ennast päästa suudan. Ilmselt pole halbade uudiste nimekiri veel täiuslik. Kindel see, et enne reedet, kui hoolega hoitud “salarelv” avalikkusele teatavaks tehakse, ilmub välja veel huvitavaid uudiseid, mis peaministri marki madalamale tirivad.

Tegelikult saab Ansipile hukutavaks just seesama pronksöö, mille kogu au ja armastuse Ansip enda ja Reformierakonna nimele suutis kirjutada. Pronksöö järgsete küsitluste tulemusena tõusis ju ainult reformikate toetus jube kõrgele. Kõige haigem oli veel tol korral see, et muudeti ka küsitluste tegemise korda ja jäeti küsitlusest välja nende inimeste arvamus, kes ühtegi parteid enam valida ei tahtnud. Selline olukord tekitas kindlasti paksu verd teistes valitsuse parteides, kes kah pea tulle panid, aga vastutasuks ihaldatud valijate armastust ei saanud.

Valitsus on küll vastupidiselt igasugustele ennustustele kahtlaselt kaua pukis püsinud, kuid nüüd läheb sisemine tuli aina valusamaks, sest aeg jookseb ja hetkel, kui tehakse teatavaks kõik põnevad plaanid, mis rahapuuduses ette tuleb võtta, üritavad kõik erakonnad jama Ansipi kaela lükata ja see neil ka õnnestub, kuna Ansip on ennast ise kogu valitsuse tegevuse eest ainuvastutajaks mänginud.

Ja salarelvana käib siis Ansip ainuisikuliselt välja tagataskus hoitud nn. trumpässa: Lennujaam saab kevadel Meri nime. No öelge palun, kuidas seda ideed on võimalik “müüa”? Tegelikult ei ole Lennart inimene, keda eriti tuntaks. Ta oli president ajal, kui Eestis küll toimus ühte koma teist, aga parlamentaarses vabariigis langes nii au kui jamad ikka peaministri kaela. Samal ajal sai ju kuulsaks Laar. Lennart sai presidendiks sellel Eesti esimesel presidendivalimistel, kui rahvas sai presidenti valida ja aastal 1992 valis rahvas Arnold Rüütli 41 protsendi häältega. Kuna see polnud piisav, et valitud olla, läks valimine riigikokku ja seal sai Lennart presidendiks 59 häälega.

Järgmistel presidendivalimistel enam rahvast valima ei lastud ja Lennart sai läbi häda valimiskogus Rüütlist 70 häält rohkem ja presidendiks.

Tegelikult on Lennart Meri seotus Tallinna Lennujaamaga selline, mida mina küll positiivseks ei pea. Noh kujutage ise ette, et te olete välismaa ajakirjanik ja peate kirjutama uudise, et Eesti peaminister tahab panna lennujaamale Meri nime. Vaatate andmed üle ja saategi teada, miks. Eesti paneb lennujaamale Meri nime, sest too käis seal kunagi peldikus ja leidis, et haiseb. Päris hea idee muidugi!

Ma mäletan, et kui ma veel koolis käisin, siis üks norimise viise, oli kedagi peldikupresidendiks kutsuda. Ma sain selle teo eest ühe kohvi koolidirektori juures. Meil oli minust mõned klassid ees üks poiss, keda ma kutsusin peldikupresidendiks. Ükskord tuli ta ema mind kuskil külavahel, ma ei mäleta mille eest, sõimama ja ma küsisin ta käest viisakalt:
– Kas Teie oletegi peldikupresidendi ema?
Tädi vihastas ennast seaks ja läks kaebas kooli ära. Aga see on ju tegelikult tühiasi võrreldes Ansipi planeeritava teoga.

Eestlased – peldikupresidendiga riik! Saamegi oma endise presidendi tõeliselt jäävalt kuulsaks üle kogu maailma 🙂

Advertisements
%d bloggers like this: