Eile tegin vaid ühe lapse. Lauamängud

Võitlus kollidegaKuna ka katsulas täna mainis, siis pakun ka oma lugejatele intelligentset ajaveetmise moodust – mängige arendavaid lauamänge. Uus (ja ainuke Eestis) lauamängude pood on alates eelmisest nädalast avatud Tallinnas Tartu maantee 67. Kahjuks pole seal praegu saadavad seda mängu, mida me eile mängisime: agricola. Agricolas on oluline roll laste tegemisel. Aga lapsi saab siis teha, kui sul on neile süüa anda ja tuba, kuhu ta elama läheb. Lammaste ja lehmade paljundamine on lihtsam. Neile on vaja vaid paraja suurusega aedikut ja kahte isendit. Lambaid tegin ma eile palju, aga lapsi vaid ühe, sest see on kallis.

Need inimesed, kes siiani arvavad, et lauamängud on male, reis kuule ja monopol, ei kujuta ette kuivõrd lai see maailm tegelikult on. Kes inglise keeles kogu lauamängude maailmaga tutvuda tahab, siis friikide lehekülg on siin. Nagu sealt lehelt näha, siis Agricola on numero uuno ja seepärast pole eesti turg just esimeses järjekorras, kelle nälga rahuldada.

Kes inglise keeles lugeda ei viitsi, need võivad lugeda eesti kohaliku “friigi” Ove blogi, kus ta ka päris mitmeid mänge on kirjeldanud. Neist enamust peaks ikka Tartu maanteelt saama. Meil endal on kodus suhteliselt väike valik. Hetkel on kõige enam kasutuses Kataan, mis on lihtne, põnev, arendab strateegilist mõtlemist ja kestab nats üle tunni aja ja mis võitis “Aasta mängu auhinna” 1995. aastal.

Uhkeim mäng on meil kodus ilmselt Lord of the rings Risk päris sõrmusega, mida mina mängida ei viitsi, sest seda alla 5 tunni ei mängi. Troonide mängu mängin ma üldjuhul parema meelega. Eriti kõva oli esimene mäng, kui meil oli seltskonnas ka noormees tartust, kes seda mängides pisut ka oma tegelaskuju ja ajastut kõnes jäljendas, mis mängule vürtsi lisas (ta on sellel fotol esimene poiss ja fotol mängitakse Descenti, mis on D&D lauamängu variant.)

Mingeid mänge on meil vist veel, aga ega ma mingi päris friik ka pole, piisab kui neid kodus ilma minuta juba kaks leidub 😉 Aga soovitan kõigile soojalt tänapäevaseid lauamänge, eriti neile, kel kodus vähemalt kolm inimest lihtsalt leidub.

Osta endale uus lauamäng internetist.

Advertisements
%d bloggers like this: