Ameerika valimised ajavad oksele!

Diagonaalne Narva maanteeAusalt, mul on täielik siiber kogu sellest usa valimisjama kajastamisest eesti meedias. Pole vist eestlast, kes ei teaks, mis loom see obama on. Samas kui küsitluste järgi ei tea eestlased pooli meie omi ministreid. Kõige haigem oli see, kui suva eestlaste käest küsiti tänaval ja riigikogus, et kelle teie USA presidendiks valiksite. Kamoon, miks on vaja esitada küsimusi, millele vastuse andmiseks puudub inimestel vajadus infot hankida? Alles me saime võimaluse ilma viisata USAsse minna. Ja seda saime me ignoreerides Euroopa Liidu suurriikide arvamust sellisele viisavabastusele.

See, et meie ajakirjanikud seletasid kuidas USA valimiste põhiteema on, et kas neeger või mitteneeger näitab ainult meie leheneegrite madalat laupa. Loogish, et USAs on vaja nende valijate aju ka ära pesta, kes ei tea, mida sõna “geograafia” tähendab, aga mille pärast seda sama kõige madama haridustasemele mõeldud valimiskräppi on vaja meile ämbrite viisi pähe kallata?

Ja kõige tipp olid jutud, nagu obama võiks kommunist olla. Püüdke olla, USAs on enamusvalimised, see tähendab, et kõik mittepugejad poliitikud ei pääse mitte kunagi mitte kuskile ja valimised võidab kahest suht sarnasest variandist see, kel on parem tähtede seis astroloogilises sünnikaardis vms.

Muidugi on USA presidendivalimistel maailma parim kampaania, sest kõik turundusgurud elavad ja töötavad tolles riigis ja tarbimine on tolles riigis suurem jumal kui see, keda nad ametlikult usuvad. Aga mina ei taha hommikust õhtuni kuulata läbi eestikeelse meedia USA poliitikute PRi, kui meie naaberriikide poliitikutest ja valimistest ei räägita kunagi midagi rohkem, kui rahvusvaheline meedia leiab. Samas veel väidetakse, et Eesti puhul on oluline, kas USA president pühib tagumikku sinimustvalge paberiga või ei! Mul pohh! Mind huvitaks Riia linnapea tegemised hoopis rohkem, aga sellest ju meie meedias ei räägita. Riias käin ma ikka palju tihedamalt kui USAs.

Advertisements
%d bloggers like this: