Aaviksoo läheb Eesti kaunimate kohtade kallale!

Nõva rand 2006Muidugi on Eestis palju eriti kauneid looduslikke kohti. Vanemad inimesed teavad ka seda, kuidas nõukogude sõjavägi neid kunagi hoolega tankide ja muu sõjarelvastusega süstemaatiliselt hävitas. (Ma pean silmas sõjalist õpet, mitte päris sõda). Tänaseks oleme siis sama kaugele jõudnud. Kui siiani oli looduskaunitele kohtadele ohuks erakaevandused ja muud ärihuvid, siis nüüd on Kaitseministeerium asunud meie lemmikpuhkealade ülevaatusele, et neist polügoonid teha.
Klooga polügoon rabasJutt käib Nõva rannast. Ma üldse ei valeta, kui väidan, et see on olnud minu jaoks Eesti kõige kaunim rand üldse. Ta oli küll veel kaunim umbes 10 aastat tagasi, kui nii paljud selle koha nõiduslikkust veel avastanud ei olnud, aga seda enam peaks olema inimesi, kes kahuritule alla ilmselt surfama ei saa.

Aga lugege ise, kuidas iseloomustab Nõva randa Kaitseministeerium:
Harjutusala iseloomustus: Sektor avaneks Osmussaare ja Väike-Pakri vahele. Hea võimalus lasta mandri rannikult, jääks ära meretranspordi tellimine. Nõva ala on heade maanteedega (kaardiluure põhjal) ja hea selge rannajoonega. Sektor avaneks nii, et päike ei saa laskmist segada. Samasse kohta on merevägi planeerinud oma harjutusala nr 001. Võimalik on lasta kahest kohast: idapoolselt ehk Ristinina poolsaarelt ja läänepoolselt Liivanina alalt.

Aga rohkem leiab infot siit: http://www.einovapolygoonile.tk/ Ma küll ei usu allkirjade kogumise jõusse, aga ma loodan, et Eesti surfajad on võimelised oma lemmikkoha kaitseks äkki ka midagi mõjukamat ette võtma.

Kui keegi ei tea, milline näeb välja polügoon, siis teine foto on tehtud selle aasta aprillis Kloogal Kaitseväe polügoonil, mis on rajatud rabasse.

Advertisements
%d bloggers like this: