Kumba peksta: Ansipit või Keskerakonda?

TallinnPealkirjas olev dilemma oootas ära vormistamist juba hommikust alates. Algpõhjus oli sellenädalane krimi-komöödia teemal “Kuidas Kapo Linnavalitsuses käis”. Kogu too öine luureretk oli ikka väga lõbus lugu ja kena, et see ikka filmilindile ka jäi, sest ega eestlased põnevusfilme ju teha ei oska ja raha kah pole.

Mind pani aga imestama kogu see meediakära ühepoolne suunatus peale ürituse detailide järk-järgulist ajakirjandusse jõudmist. Minu arvates ei olnud asi sugugi nii üheselt must-valge, et KAPO luuris profilt ja Keskerakond ei tee muud kui propagandat. Kuid selliseid kirjatükke ja raadiolugusid tuli viimase kahe päevaga nagu Vändrast saelaudu. Inimesi, kes ei kuulu Keskerakonda ja oleksid julgenud-tahtnud-suutnud kogu naljalugu mingist objektiivsest vaatepunktist kirjeldada, lihtsalt ei olnud.

Ega ma ka ei arva, et Keskerakonna poliitikud altkäemaksu ei võta ja kõik süütud poisid-tüdrukud oleksid, aga kamoon! Teised erakonnad on ju täpselt samasugused ja usutavasti teavad seda kõik. Lihtsalt Tallinnas liigub kõige rohkem raha ja Tallinna käsutab Keskerakond, kuid siiski mitte päris üksi. Minu jaoks on siiski arusaamatu, millisel põhjusel on Keskerakonna peksmine Eesti meedias ülekaalukalt popp tegevus. Isegi blogimaailmas võtavad suvalised poliitikast ei ööd ega mütsi jagavad tegelased ikka sõna siis, kui on võimalik Keskerakonda põhjata.

Ma mõtlesin ühte ja teist pidi, et kuidas ma seda nähtust siin kirja saaks panna, kui mu silm jäi peatuma Parasiili postitusel: Tuumikpõhjuseks on harimatus… Sealt ma sain aru, et eestlased tegelikult armastavad millegi vastu olla ja avalikult Keskerakonna vastane olla on kõige lihtsam, sest siis jääd sa enamusega ühte gruppi, ehk bolševik olla on turvaline. Eks sa ütle mingis seltskonnas, et tegelikult hääletan ma valimistel alati keskerakonna poolt. Sind peetakse automaatselt poolearuliseks, sest meedia ju räägib, et ainult lasnamäe venelased hääletavad nende poolt.

Aga kuidas koostada juttu, millega on lihtne kaasmõtlejate tunnustavaid noogutusi ära teenida?

Kõigepealt tuleb alati välja öelda, et ilmselt on tegemist lollidega (teine variant, et osava propagandaga). Lollust pole vaja ära ei defineerida, kuid esimene pauk on antud.
Teiseks tuleb juttu põimida mingi kild seoses Venemaaga, sest eestlased peavad ju end jätkuvalt Venemaa asjatundjateks ja tollest suurest riigist on ikka võimalik mingi imelik lugu välja kaevata, mida üks kõik kellele, kuid eelkõige Keskerakonnale, on võimalik külge kleepida.
Noh ja siis tuleb lihtsalt rääkida mingist konkreetsest juhtumist nagu oleks see midagi eriti Keskerakondlikku. Sellega on lambakari alati nõus, sest pole ju olemas pattu, millega keskerakond hakkama ei saaks.

Ma lugesin eile kommentaare jutule, et üks vanem mees, kes juhuslikult töötas ka keskerakonna ajalehes, sai vanalinnas nii peksa, et lamas teadvusetult tänaval vms. Kui tavalise inimesega selline asi juhtub, siis on uudise kommentaatorid kurjad lööja vastu ja avaldavad sugulastele kaastunnet. Kuna tolle uudise peakangelane oli Keskerakonnast, siis mõnitasid kommentaatorid teda täiel hool ja mõned arvasid, et ta mõtles selle loo ise välja ja on kõiges ise süüdi.

Huvitav, kas inimesed, kes kuuluvad gruppi “keskerakonda peksta on uhke ja hää”, ise selle tegevuse juures mõtlevad? Või nad elavad nii lihtsalt välja oma isiklikke pingeid, mida niimoodi lambakarjas on mugav teha?

Aga Ansipi panin ma pealkirja sisse seepärast, et tegelt on Ansipi nahutamine kah kuidagi väga popiks ja turvaliseks läinud. Pea-aegu samas stiilis ja mahus nagu Keskerakonnagi.

Postimehe jutud:
Savisaar hoiatas ajakirjandust (97)
17.12 Juhtkiri: teatraalist linnapea (18)
17.12 Edgar Savisaar jätkab kapoga vägikaikavedu (56)
16.12 Vaher: Savisaar tahtis segadust tekitada (52)
16.12 Kapo juht: ei maksa ärritatud poliitiku juttu tähele panna (101)
Päevalehe jutud:
(17.12) HANNO PEVKUR: Kapo parteipiletit ei küsi (24)
(17.12) Abilinnapea nõunik Parbus päästis valla kapo ja Savisaare sõja (123)
(16.12) Epl.ee video: Kapo ja prokuratuuri ühispressikonverents (13)
(16.12) Kapo: käisime linnavalitsuses „lutikaid“ korjamas (80)
(16.12) Savisaar: Kapo ei hooli põhiseadusest (131)
(16.12) Seppik: kapo poleks tohtinud nii teha (124)
(15.12) FOTOD: kapo ametnike öine visiit Tallinna linnavalitsusse (40)

Advertisements
%d bloggers like this: