Sotsid uppuval laeval

Pihl laseb puusalt?Juske on eile teinud oma blogisse postituse, mis toob kananaha ihule: Sotsid saavad uue esimehe. Pealkiri ei kõlagi nii hirmutavalt, kui loo sisu, mis koosneb kahest sotsdemmide juhatuse plaanist: minister Padar kandideerib Brüsselisse ja sotside partei kõige parempoolsemate vaadetega liige, Jüri Pihl, hakkab võib-olla nende esimeheks.

Mõlemad väited on oletuslikus vormis, kuid see annab piisava aluse arvata, et sotsid teevad kõik, et ennast poliitilise tsentri parempoolsesse populistlikku ossa korralikult sisse istutada. Muidugi oli valijanumbrite seisukohalt õige otsus eelmistel europarlamendi valimistel sotsidel panna Ilves, kui inglise keelt korralikult rääkiv ja välispoliitikas kodus olev mees nimekirjas esimeseks. Kuid palju oli ka neid, kes leidsid, et nii pole ilus, et valituks osutusid ilves, mikko ja padar, aga Padar ei plaaninudki Eestit hüljata. Kelle ta seekord enda asemel siis saadaks? Arvatavasti Mikko, sest vaevalt, et nad seekord oma valimistulemust kordavad ja Mikko ise juba nii palju hääli ei korjaks, et oma häältega edasi jääda. Aga eurovalimised eestlasi tegelt ju ei huvita ja mina valin ilmselt ikkagi vasakparteilast, kuna see on oluline europarlamendi fraktsiooni suuruse seisukohast.

Hullem signaal üldsusele on aga sotside esimehe väljavahetamise plaan. Padar on küll eluaeg olnud pigem põllumees, kui sots, aga samas on ta alati mõjunud sellise sümpaatse muheda rahvamehena, et sobiks suvalise kena erakonna esimeheks. Mille eest ta siis nüüd pukist alla tõmmatakse? Meie majanduse allakäigus on ju kohalikud lambad süüdistanud pigem peaministrit ja Padar on esinenud kõvasti üle oma võimete kogudes isegi populaarsust juurde.

Pihli nähes tekivad mul aga alati hirmuvõdinad – see on mees, kes saab mis tahab, sest tal nii palju infi, et võib suvalise poliitiku kas rääkima või vaikima panna. Kuid see ongi kõik, mis mul temaga seondub, ma ei tea ühtegi tema seisukohta, mis oleks kasvõi natukenegi sotsile sobiv.
Siin on postimehe intervjuu temaga, kes leiab sealt mõne küsimuse, mis oleks seotud mõne sotsdemmide klassikalise valdkonnaga: töö, sotsiaaltoetused, sõjavastasus, vähemuste kaitse, inimõigused? Ei, ta on luuraja ja politseinik. Vahva taust küll sotsdemmile!

Muidugi on sotside valijaskond pidevalt koosnenud vähesest osast sotsidest ja suurest osast igasugu juhuvalijatest. Mida siis nüüd peavad tegema nende vähesed sotsidest valijad? Keskerakonda nad valida ei saa, sest sotsid on oma identiteedi ehitanud ülesse keskerakonna vastasena. Neile, kes ei vihka Eestis elavaid venekeelseid, jääb üle kas valida endist Vasakparteid või üldse mitte valida. Tehke oma valik! Muideks – mul pole aimugi, mida vasakparteilased hetkel teevad, seega ärge minult küsige.

PS! pilt postimehest, sinna juurde väidetavalt kuulunud juttu “Pihl laseb puusalt”, ma enam internetist ei leidnud.

Advertisements
%d bloggers like this: