Avalik salaluure esineb jälle

ToompeaKeeran mina teleka ETV peale ja mida ma näen! Andres Kahar jälle telekas. Seekord polegi ta ajaloolane. Täna on ausalt luuraja. Nii nummi. Päeval kuulasin, kuidas ta raadios rääkis. Tarandiga küüditamisest. Korraga ajaloolane ja luuraja. Huvitav, kas ta tahab valimistel osaleda? Pihli erakond ju sobiks, seal on endine ülemus juhtival kohal. Aga äkki tahab KAPO hoopis mingi telekanali avada? Saaks iga päev edevaid salaluurajaid ekraanil näidata ja nad siis räägivad kuidas neile ei meeldi Venemaa, alaealised loomakaitsjad ja suva tüübid, kes valitsuspartei rida takka ei kiida.

Tegelt oleks vaja küll KAPOle oma telekanalit. Luuravad nad jube kohmakalt. Võimalik, et meelega ka, sest kui selgub, et valvekaamera on paigaldatud, löövad poisid kohe kingad läikima ja käivad juuksuris ära. Kooli õppealajuhatajale ja lastevanematele helistamist ei saa ometi ohtlike terroristide eemaldamiseks piisavaks tegevuseks nimetada. Samas tegelevad nad pea iga nädal mõne propagandavärgiga.

Peale “ajaloolaste” oleks neile muidugi ka mõnda kirjaandega inimest vaja, sest hoolimata nende aastaaruande lihtsameelsest sisust vajaks see ka lobedamat lahtikirjutamist. Rääkimine on paljudele lihtsam kui kirjutamine, sest siis pole vaja kirjavahemärke kasutada ja võib teha hirmpikke saba ja sarvedeta lauseid. Kahar ei kvalifitseeru, las ta jääda telepoisiks, selline sile poiss!

Tegelt ma ikka eelistaks, et salaluure luuraks vaikselt ja propaganda ei peaks ka nende rida olema. Mingi aeg oli nende asi majanduskurjategijaid vahele võtta. Praegu oleks sedalaadi tegevust riigile hädasti vaja. Inimsusevastaste kuritegudega tegelegu elukutselised poliitikud, neile sobib see hoopis rohkem ja neil on ka alati vabandus, et ei ole jurist ja koolis käisin kah väga ammu.

Kuna Simmil pandi suu kinni, siis võiks kapo talt ikkagi välja uurida, et kes meil siis kõik koos simmiga luurisid. Kuna Simm rääkida ei tohi, siis pidi ikka väga oluliste inimestega tegemist olema.

Advertisements
%d bloggers like this: