Soome poliitik elab ennast välja

Pääsupoegade õnetusAga kuidas saaks teistmoodi tõlgendada tänases päevalehes ilmunud artiklit: IIVI ANNA MASSO: Kuradite riigi kaitseks? Ma ei oska isegi öelda, et miks peaks teise maa poliitik ründama Eesti presidenti? Nagu ma juba ennegi olen siin blogis kirjutanud, siis tema kavatsused mingit teemat maha teha mõjuvad tavaliselt vastupidiselt.

Seekord on siis ühte kompotti pandud Eesti President, Kremlimeelsed jõud, Keskerakond ja Kaheksanda Mai Liikumine. Notšnoi Dozoor on veel puudu, et nimekiri täiesti üle vindi keerata. 8. mai liikumine on pigem ajaveeb, kuhu ka mina aeg-ajalt kirjutan. Kuna wordpress pakub oma teenust täiesti tasuta, siis raha pole sel blogil kopikatki. Just kopikat, sest Iivi pakub, et meid võiks rahastada Putin isiklikult. Umbes nagu Putinil rahaga muud teha poleks? Aga ma ei pea ju hakkama tõestama midagi, mida ei ole? Kui Iivi soovib silte kleepida, peaks tema tõestama, kust tal sellised suurejoonelised mõtted tulevad. Ma pean paremaks põhjuste kohta oletusi mitte teha.

Kuid tema artiklis on veel huvitavaid mõtteid: Kom­mu­nist­li­ke ja nats­li­ke lii­ku­mis­te kee­la­mi­seks Ees­tis aas­tal 1934 oli kind­las­ti veen­vaid põhjen­du­si, kuid tol­las­te ot­sus­te ta­gajär­jeks oli pii­ra­tud de­mok­raa­tia­ga riik, kes ei suut­nud end vä­li­se rünna­ku eest kaits­ta.

Iivi õppis ajalugu vist Eesti NSVs, sest tolles lauses on väljenduslaad kahtlane ja täpsus puudulik. Tegelikult suleti 1934 aastal Eesti Vabadussõjalaste Liit ühes osakondadega ja ühing “Vabadussõjalaste Rahvaliikumine”. Ühingute varandus jäeti aresti alla kuni selle likvideerimiseni. Põhjuseks oli: Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja tema osakondade tegutsemises on avaldunud püüdmine vägivaldselt muuta Eesti Vabariigis põhiseadusega maksma pandud riigi- samuti olemasolevat ühiskondlikku korda. Kommunistid oli Eestis juba ammu keelatud või maha löödud või vangi pandud. Loe näiteks: 1924. aastal toimunud 149 protsessist.

Nondel aastatel olid nii vapsid kui kommunistid keelatud just tollel “veenval põhjusel,” et nad ähvardavad olemasolevat riigikorda. Mis siis oli vastava seaduse abil keelamise tulemus? Kõigepealt too riik, kus erakondi ei olnud ja lõpeks riik, kus oli ainult kommunistlik partei, mis omakorda allus Moskvale. Et kas seda soovib siis Masso meile? Mis temal Soomes viga! Kutsub vapse natsideks ja sõimab Eesti Presidenti: vahet pole kellele üle turja äiata?

Minu arust pole ka põhjendatud artiklis Platoni välja toomine. Platon elas ikka natuke liiga kaua aega tagasi, et ta oleks saanud kirjutada muust kui valgustatud türannist. Sama hästi võiks ju jätkuvalt väita, et Marxil oli õigus ja riigipöörde puhul on kõigepealt vaja hõivata raudteejaamad. Internetist ja arvutitest ei teadnud Marx ei ööd ega mütsi. Ajad siiski muutuvad, eks ole. Aga see, et ta Kantist rääkis, mõjus päevalehe kommijatele ülihästi 😉

Advertisements
%d bloggers like this: