Kes kardab Maksim Revat?

Kindlus Narva jõe ääresLoen mina õhtulehte ja leian sellise uudise: Sinimägedes peeti kinni viis Öise Vahtkonna liiget. Kuna mul oli huvi, et millise seaduserikkumisega nad hakkama said, lugesin uudise korralikult läbi. Video seitsmestest uudistest oli ka juures. Palju pikem ja põhjalikum kui leheuudis, aga ka seal pole öeldud, et mille eest siis viis meest kinni võeti. Kas tõesti piisab Revaga kuskile minemisest ja juba võetakse kinni?

Mul on sellest Sinimägedes toimunud üritusest suhteliselt ükstaspuha. Noh vanad sõdurid käisid mälestamas oma sõjas hukkunud sõpru, las käisid. Neid oli seal ikka mitusada inimest kohale tulnud, miks ei võinud siis Öise Vahtkonna omad selle kokkusaamise vastu protesti korraldada? Meil on ju demokraatlik riik? Ei pea ju ette registreerima, kui planeerid Sinimägedesse protestima minna. Need viis (või mingitel andmetel seitse) meest ei oleks ju seal mingit pronksööd orgunnida suutnud. (Ega nad ilma valitsuse abita poleks ka päris pronksööga hakkama saanud).

Imelik oli ka see, et vene meedial oli keelatud üritust kajastama tulla. Avalikus kohas värskes õhus toimub kokkusaamine ja meedia ei tohi kohale tulla, kui ta tahab. Kas midagi on varjata? Kuhu jääb nüüd see lugu, et me peaksime oma ajalugu teistele tutvustama? Päris hästi tutvustab, kui meedia ära keelata. Selle peale saab ju eriti kuumi uudiseid toota. Muidugi oleks nad sama kuumad ka siis, kui Vene meedia oleks saanud sinna minna. Samas oleks nad võinud siis mõnelt vanemalt mehelt inteka saada, mis oleks inimlikkust juurde andnud.

Kuid ikkagi: miks Öine Vahtkond ära viidi? TV3 tõi veel eriti demagoogilisi väiteid kuidas ka Gulagis olevat vangid samu riideid kandnud kui Reva, ehk siis triibulisi, mida Reva kandis Klooga vanglale viidates. Ja kus siis need Gulagi vange kujutavad protestijad jäid? Need keelati juba varem ära vä? Praegu võib tõlgendada, et Eestis on keelatud rääkida kuidas eestlased hulgaliselt juute teise ilma saatsid. (Kas Klooga vangilaagri töötajad allusid samale või teisele valitsusele kui Sinimägede grenaderid, on eri küsimus).

Teine jutt oli seitsmestes uudistes, et samas Sinimäel on ka Punaarmees hukkunud sõdurite mälestusmärk ja kui punaveteranid seal käivad, küll keegi protestimas ei käi. Vot see oleks küll vahva, kui neonatsid end teine kord kohale veaks, triibulised ürbid selga ajaks ja eestikeelsete plakatitega protestiks. Reval ju polnud sirpi ja vasarat käisel, seega võiksid neonatsid ka haakristi koju jätta. Kas nad viidaks siis kah kohe vangimajja? Ja millise seaduse alusel?

Vaatasin veel delfisse ka, et äkki on seal mingi selgus. Seal olid veel hullemad uudised: Kaks lätimaalast saadeti Sillamäelt koju tagasi. Et terve eesti politsei jms oli jalul? Mis toimub? Lätlased ei tohi 26. juulil Eestisse tulla? Ja kuidas oli teada, et need kaks tulevad? Kuna delfi väidab, et sajad inimesed tähistavad Sinimägedes suure verevalamise 65. aastapäeva, siis millise seaduse alusel ei või nood 7-9 inimest triibulistes ülikondades samas kandis ringi kõndida? Punaarmees hukkus ju samal ajal ja samas kohas samuti väga palju sõdureid.

Advertisements
%d bloggers like this: