Politsei tuhnib tunniplaanides

Maffia kogunemine ehk Arkham HorrorKuulan mina siin kuku raadiot ja seal uudistes räägitakse, et politsei saab ligipääsu koolide infobaasidele. Otsisin seda uudist internetist, ei leidnud. Ainult haridusministeeriumi lehelt leidsin, et Tõnis Lukas kohtus täna Tallinna esinduses Politseiameti peadirektori Raivo Küüdiga ja nad arutasid koolitulistamise ja teiste taoliste ohuolukordadega toimetulemist. Viimase reana on kirjas, et arutatakse andmebaaside ristkasutust ja õigusrikkumiste kohta käiva teabe avalikustamist käsitlevad teemasid.

Raadiouudises kõlas, et politseiamet saab ligipääsu koolide infobaasidele. (Aa, kas kooliõpetajad politsei infobaasidesse kah müttama pääsevad, ei öeldud). Kuulge, öelge mulle palun, mis andmebaasid need koolides on, mis lihtsustavad politseiametil koolitulistamise ennetustööd? Et kahe-poisid lähevad igaks juhuks kirja, kui potensiaalsed tulistajad? Või saab politsei ligipääsu kooli psühholoogi infole, et kui psühholoog kedagi nõustab, kes end kiusatuna tunneb, siis igaks juhuks vestleb politsei ka tolle kiusatuga hiljem?

Mind väga huvitab, et kuidas nii käib, et haridusminister saab mingi politseinikuga kokku ja nad lepivad omavahel kahekesi kokku, et annavad politseile ennekuulmatu õiguse? Tegelikult toimub Eestis kodus tapmist jupi tihedamalt kui koolis ja ka lapsi tapetakse. Kas järgmisena saab politsei õiguse ka koduarvutitesse ligipääsuks, sest potensiaalne mõrvar võib oma arvutis vastavat infot hoida?

Äkki lõpetaks Eesti riigis avalike naljade tegemise?

Advertisements
%d bloggers like this: