Kits kärneriks ehk kes tõlgendab seaduseid?

Leidsin täna päevalehest uudise Andmekaitsjaid hakkab nõustama ümarlaud ja pidin äärepealt oma kipaka tabureti otsast alla kukkuma. Võimalik, et uudis oli jälle halvasti kirjutatud, aga mina sain sealt teada, et ajakirjanikud hakkavad nüüd andmekaitseinspektsioonile nõu andma kuidas nende juristid peaks seaduseid tõlgendama.

Jah, peale seda, kui Päevalehe jurist tõestas, et ta ei oska isikuandmete seadust lugeda ja leht kohtus pähe sai, otsustati asi teistpidi kätte võtta.

Järgmisena ootaks uudiseid:
* Justiitsministeeriumi hakkab nõustama vangide ümarlaud
* Tolli hakkab nõustama salakaubavedajate ümarlaud
* Maksuametit hakkab nõustama maksupetturite ümarlaud.

Kas sellist kodanikuühiskonda me tahtsimegi? Jätame siis seaduste tegemise üldse ära, kui seaduste muutmise või täiendamise asemel hakkavad patustajad “nõu andma” kuidas seaduseid täitma peaks.

PS! Foto on juhuslik ja mulle tundmatutest inimestest

Advertisements

2 comments

  1. ja vangid peaks jah andma nõu. tee silmad lahti. küige edukam vangla on see, mis majandab end ise, kasvatab vange ümber ja ei hävita isikuid. a la tarastatud ököküla valvuritega, kus vangid elavad elu ja teevad tööd. paljudes kohtades arvestatakse vangidega ka otsustamisel ja nendes kohtades miskipärast vangid käituvad paremini, rehabiliteeruvad suurema tõenäolisusega ja elu on ilusam.

    Meeldib

  2. jah, kuid sellist otsust pole teinud üldjuhul vangid. meil on nüüd 1 endine vang, kes eile näiteks rääkis telekas kuidas ta oleks teise vangi tahtnud maha tappa, sest talle tundus tolle süütegu väga jälk. kui Eestis võiks kurjategijate karistuste üle otsustada näiteks rahvahääletusel, siis ei ehitataks neile mitte ökoküla, vaid taastataks surmanuhtlus ja seda päris laias ulatuses. usun, et kui selline ravahääletus teha süüdimõistetute hulgas, võiks tulemus olla suht sama nagu tavainimeste puhul.

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.