Valimislubaduste lõbus maailm

KelmikülaNüüd on valimispäevani üsna vähe aega jäänud ja internetihääletus on kohe käes. Kuna ma jätkuvalt plaanin minna sedelit tekstiga täitma, siis vaatasin üle parteide Tallinna puudutavad valimisplatvormid, et endale kinnitada, et parim valik on valimissedelile kirjutada: “Tahan kommunistlikku parteid.” Kõigepealt peab märkima, et platvormid on kole igavad ja samad lubadused korduvad parteist parteini. Kuhu jääb eristumine?
Aga kuna igavat ei viitsi ju keegi lugeda, siis korjasin välja huvitavamad, imelikumad või mingit muud naljakat viisi silma jäänud ideed. Mõnedele kirjutasin kommid ka järgi. Kopeeritud tekst on viltukirjas.

Sotsdemmid:
*Peame tähtsaks koostööd riigi uurimis- ja kontrolliorganitega. Tallinnale oma KAPO allorg?
*Toome Tallinna ühistransporti Eesti kirjanike loomingu.
*Asutame kõiki suuremaid linna rohealasid hõlmava Tallinna Rahvuspargi. Ja mis muutub?
*Informeerime tallinlasi regulaarselt suurõnnetuse ohuga ettevõtetest lähtuvatest riskidest ja käitumisest ohuolukorra tekkimisel. Mis mõttes?
*Korraldame igal kevadel linnaruumi ühiseks korrastamiseks Tallinna suure talgupäeva. (sama on ka IRLil) Kes on keelanud. Selle jaoks ei pea linnapea olema.
*Viime linnaasutuste omavahelise suhtluse Skype’i-põhiseks ja jätkame e-Tallinna arendamist. Ma näiteks ei arva siiani, et skaip on mingi koduloom, keda ma vajaks. Sama hästi võiks öelda, et msnni-põhiseks.

IRL
*maksumaksja raha heaperemehelik käsutamine. Äkki piirduks linna rahaga ja jätaks minu rahakoti rahule!
*Paigutame koostöös kaubanduskeskustega nende infolettide juurde korvid, kuhu poodides sisseoste tegevad inimesed saavad panna samas tehtud ostud abivajajate jaoks
*Lubame kolme ja enama sõitjaga autod ühissõidukite rajale Ja rullnokad ajame sealt ära?
*Paneme koostöös erasektoriga käima otsebussiliini lennujaama, mis toimib kooskõlas lennuplaaniga. Mis praegusel liinil viga on? Seda saaks ju veits sättida, kui vaja on.
*Algatame koostöös Eesti Korstnapühkijate Kojaga programmi „Korsten korda!”.
* Asutame preemia „Tallinna tublim kojamees”, tunnustamaks hoolsamaid majahoidjaid.

Reformierakonna kodulehekülge ma vaadata ei saanud, sest neil oli seal mitu hüpikreklaami, mida ma sulgeda ei saanud, sest mu arvutil on internetiläbu keelatud.

Rohelised
*Suurendame mahetoidu osakaalu ning viime laste menüüst välja toidud, mis sisaldavad transrasvu ja sünteetilisi värvaineid. Näe, kes presidendiprouaga samas rütmis hingavad 🙂
*Loome igasse linnaosasse kodanikuühenduste konsultandi töökoha

Rahvaliidul Tallinna kohta programm puudus.

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei arvab, et tulemas on juuni ja Europarlamendivalimised

Iseseisvuspartei esindab muuseas midagi põnevat: “Oleme isesesivuslasi esindav partei.” Kõlab nagu mõni põnev põrnikate liik, aga Tallinna kohta neil plaane pole.

Keskerakond on oma valimiste materjalid millegipärast doc-formaadis ülesse riputanud. Tegin siis Tallinna manifesti ikkagi lahti, kuigi arvuti pakkus, et sedatüüpi failides võivad ussid olla. Arvutil, muide, on õigus, võivad jah, aga võtan seekord selle riski.

* Järgmisel perioodil on ees ühistranspordi viimine Euroopa tasemele, millega lahendame Tallinnas suuremad ummiku-, müra- ja õhusaasteprobleemid ning anname ka kogu majandusele uue hingamise. Majandus hingab? Jah, ma tean, et mõned inimesed arvavad, et majandus on umbes nagu mingi elusolend, mida tuleb inimestest eraldi käsitleda.
* Anname töötutele soodustatud sõiduõiguse ühistranspordis. Mismõttes “soodustatud”? Kas tasuta nagu vanadel inimestel või tsut odavam, nagu õpilastel? Ja kuidas seda töötust tõendatakse?
*Alustame Tallinna parkidesse arvuti- ja telefonilaadimiseks avalike pistikute paigutamist. Päris huvitav mõte.
*Mereäärsetest suurobjektidest rekonstrueerime Linnahalli. Jään ootama, et selle avalik funktsioon säiliks, jäähall vist on hingusele läinud.
Keskerakonna manifestist jääb silma, et valitsuse kohalike omavalitsuste kottimine, on platvormi kirjutamisel palju tinti nõudnud. Samas on keskerakonnal väga konkreetsed lubadused ja kirjeldatud on ka seda, mida keskerakondlik linnavalitsus on juba teinud. Teised erakonnad lubavad oma programmides asju, mis keskerakonnal on juba ära tehtud. Kuna ma kõike kontrollida ei viitsi, siis ei saagi aru, et kuidas saaks teistel erakondadel mingi võimalus valimisi võita olla, kui nad väga üldsõnaliselt lubavad asju, mis on juba olemas. Kuigi jah, Linnateatri uut maja lubasid paljud erakonnad, aga keskerakond ei lubanud. Tahaks küll.

Advertisements
%d bloggers like this: