Ulmekomöödia prantsuse stiilis

Prantsuse dvd karpMeil on kodus, pehmelt öeldes, omapärane DVD kogu. Nimelt on nood plaadid meile jõudnud üldjuhul ühe triviaalse valemi järgi: oleme nad kõik ostnud kaubanduskeskustest ja toidupoodidest siis, kui suurest kastist pakutakse üliodavaid filme. Kuna sellistesse kastidesse jõuab hulgaliselt erinevaid Euroopa filme, mida meil kunagi ei kinos ja tavaliselt ka telekas ei näidata, siis koosneb meie kodune filmoteek paemiselt laiadele massidele tundmatutest filmidest. Mingeid erandeid leiab ka.

Viimati sattusime neljapäeval Rimis kasti juurde, kus pakuti filme 15 krooniga. Selle raha eest ei peaks olema võimalik isegi toda karpi trükkida, mille sisse dvd panna, aga meie saime sealt kastist lausa kaks filmi, mis kaanetutvustuse järgi tundusid vaadatavad.

Üleeile vaatasime neist ühe ära. Tegemist oli Prantsusmaal tehtud komöödiaga, mille kohta me alguses arvasime, et tegemist on puhta ulmefilmiga kahtlasel planeedil. Juba filmi esimesest stseenist tundus, et ulmest jääb asi vist kaugele. Esimeses kaadris oli tänapäevane korter, kus ärkavad naine ja mees, kes ühtlasi on ka naise ülemus. Mees kiirustab lennujaama, kus ootab teda tema oma naine. Hommikuses kiirustamises saab armuke teada, et mehe pärisnaine on rase ja kuna armukesed elavad üldjuhul kindlas teadmises, et abielumehed oma naistega ei maga, siis viib uudis ta tuju nulli. Üksijäänuna vaatab naine blaseerunult telekat, kus käsitletakse irooniliselt uudist, et mingis külas leiti põllu peal kosmoselaeva maandumisjälg.

Edasi toimuvad seiklused juba maapiirkondades, kus müttavad ringi kolm tulnukat, kes tekitavad koomilisi olukordi. Näha saab veel erinevaid armukesi ja kiiksuga suhteid. Ei puudu ka USA sõjavägi ja lahingustseenid. Minu hinnangu järgi ongi tegemist peamiselt pilaga nii Maa elanike piiratuse kui ka võõra planeedi kaugemale arenenud kuid ülefeminiseerunud ühiskonna üle. Mulle see film igatahes väga meeldis ja soovitan ka teistele see 15 krooni filmi L’Extraterrestre peale kulutada. Aga filmi tutvustavast lõigust karbil olime me mõlemad veits valesti aru saanud.

PS! Meil müüdav karp näeb pisut teistsugune välja.

Advertisements
%d bloggers like this: