Sotsialistlik versus kapitalistlik vanalinn. 3. osa: Pikk jalg

Pikast jalast kirjutama hakates selgus, et ma pean uuesti pildistama minema, sest 1928 aasta fotol oli näha, et tänava lõpus enne väravat olid ka vasakul pool majad. Käisin täna ja pildistasin üle – enam seal maju pole. Peale ühe otsa pildistasin ka teises otsas asuvat (Arni lapsepõlve lemmikkohta) Pika jala kohvikut.

Väravatorn tundub kõigil piltidel täpselt ühesugune olevat, ainult, et nüüd on seal katusel mingi asjandus. Paremal müüril asuvad laternad on ka samasugused, kuigi neid tundub praegu rohkem olevat. Midagi on aga muutunud parema serva viimaste majadega. Nondel vanadel piltidel on üks maja hulga korstende ja kolmel korrusel olevate akendega ja selle kõrval siiapoole on madalam maja pikkade korstendega, mis ulatuvad üle järgmise maja serva. Minu pildil on majadele tekkinud katuseaknad (või kuidas neid nimetatakse?) ja siinpoolsem maja on väravapoolsemast pikemaks kasvanud. 1986. aasta pildil on majade suurusega samuti kui praegusel.

Kohvikus on kindlasti muutunud külastajad, kes praegusel hetkel on peamiselt välismaalased. Akende ette käiva “uksed” on muutunud keskelt poolituvateks. Piirde peale on tekkinud metallaed, nagu ka Kohtu 10 maja ümbritsevale müürile.

Sakslased kutsusid Pika jala tänavat Lange Domgang ehk Pikk Toomkäik. Pika jala ajaloost rääkiv jutt siin

Noh ja puud-põõsad on hullusti kasvanud ja varjavad kõik ära ja majadel pole enam antenne.

This slideshow requires JavaScript.

Eelmised:

Sotsialistlik versus kapitalistlik vanalinn. 1. osa: Lühike jalg
Sotsialistlik versus kapitalistlik vanalinn. 2. osa: Raekojaplats

Advertisements

Tagged:

One thought on “Sotsialistlik versus kapitalistlik vanalinn. 3. osa: Pikk jalg

  1. […] Sotsialistlik versus kapitalistlik vanalinn. 3. osa: Pikk jalg […]

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: