Sotsialistlik versus kapitalistlik vanalinn. 5. osa: Kiek in de Kök

See postitus on nendest vanade kaartide pildistamistest viimane. Kummaline, et seda oli kõige raskem pildistada ja hetkeks tekkis mõte, et äkki ei peaks ka avaldama, kuna Harjumägi on hullusti metsa kasvanud ja tolle ülevalt tuleva tee keerasid sambakujundajad ka täiega sirgeks. Pildistades proovisin siit ja sealt, ikka tundus vale koht olevat. Kui aga kord tehtud, panen siis ülesse ka.

This slideshow requires JavaScript.


Kui võrrelda omavahel kõige vanemat ja 1986. aasta fotot, jääb silma, et üks torn on juurde tekkinud. Vanal pildil on vene kirkust näha kolm nurgatorni, aga hiljem on seal mingi uus torn juures. Minu foto peal pole muffigi peale metsa näha. Kogu too trepindus, mis paremale jääb, on ka totaalselt muutunud. Autod pargivad karjakaupa. Nõuka ajal pandud laternad on alles või vähemalt samasugused. Huvitav, miks vanasti puud viltu kasvasid? 20. sajandi jooksul kadus selline totter komme neil õnneks ära.

Muideks, huvitav on see, et kaheksakümnendatel olid erinevate kirikute tornid rohelised, kuid nüüd on rohelistest mustad saanud, hoolimata millist usurühmitust nad vihma eest varjavad.

Nüüd ma peaks kogu teema kohta kokkuvõtte tegema, aga ma ei viitsi, sest ma ärkasin täna hommikul oma sisemise kella järgi kell seitse, sest Pärnus algas ühe kamina juures võte, kus leek paistis läbi konjakiklaasi. Klaasi ma hoida ega tühjendada ei saanud 😀

Advertisements

Tagged:

2 thoughts on “Sotsialistlik versus kapitalistlik vanalinn. 5. osa: Kiek in de Kök

  1. a 8. oktoober 2010, 16:22

    Väga lahe see pilditeema. Esimest korda märkasin siin seda praegu.
    Eriti huvitav oleks, kui õnnestuks koukida kusagilt mingeid selliseid pilte, mida kusagil avaldatud ei ole. Näiteks 60-70 aastate Tallinna tänavaelust.
    Hõika järsku välja, võib-olla keegi kusagilt vande piltide kastist leiab midagi. Näiteks hipidest. 😉

    Meeldib

  2. a 1. november 2010, 17:02

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: