Laisa kirjutaja poliitpostitus

Eks neil rääkijatel ole õigus, kes räägivad, et Facebook ja twitter on blogide kahvatumises süüdi. Kui kuskil meedias on mingi imelik jutt, siis hoopis lihtsam on seda linkida FB-s või twitteris ja lisada lingile ühelauseline kommentaar. Pärast saavad tuttavad-sõbrad lisada omi kommentaare. Kasutegureid on vähemalt kaks: ühelauseline kommentaar ei võta nii palju aega kui pika jutu kirjutamine ja teine, et kommenteerivad-loevad indentitud inimesed, kes üldjuhul ei lahmi niisama. Ja ka nende kommentaari pikkus ei ületa internetist loetava teksti suurust. Tänapäeva näiliselt kiirustavas maailmas on ühelauseline kommentaar alati kasulikum, sest annab lugejale võimaluse mõleda juurde omi mõtteid ja kui kirjutaja kirjutab lugeja mõtteid, siis on kõik pooled näiliselt rahuldatud.

Sissejuhatuse kirjutasin vabanduseks, miks ma ei kirjuta siia pikki poliitilisi arutelusid ja miks ma nüüd kavatsen kopida siia mõned FB arutelud. Ja siit need tulevad.

Lõige 1

V.K: hei, ma vist pean oma sõnu sööma ja siiski valima minema, sest üksikkandidaadid on vist ainukesed kelle läbi kunagi eestis võib valimisseadus muutuda – et keegi ei valiks ja tuleks valimiskriis, mille tõttu peaks valimisseadust muutma……, seda ei suuda minu silmad vist kunagi ära näha – äkki ajavad üksikkandidaadid selle haisva küna ümber?
Manjana: praegust riigikogu valimisseadust onviimased 15 aastat sätitud, et üksikkandidaatidel, ega suva valimisliitudel mingit võimalust poleks. see, et nad ka sel korral täiega hävivad ja oma kopsaka kautsjoni riigieelarvesse jätavad, küll rasvaseid poliitikuid seadust muutma ei pane.
V.K.: sellest mul iseenesest veel rohkem heameel 🙂 siis äkki tuleb see tore nali (et keegi ei vali enam ja jär tuleb vkriis) varem
Manjana: aa kui valitsuskriis väljendub lihtsalt selles, et sama valitsus valitseb pikalt ja õnnelikult, keegi ei kobise ja ega valitsust ei huvita ka kui kobiseks (nii nagu praegu on)?

Lõige 2

Mul on valimistest siiber. Aeg on ise otsuseid teha.
Anarhistid alustavad valimiskampaaniat
www.punamust.org

Lõige 3
K.P et selle hooaja nokia on siis paremroheline valimiskommuun?
8. jaanuar kell 15:37
Manjana parempoolne kommuun – väga eestilik 😀
A.R. Kui sa ehk pead silmas rida sõltumatuid kultuuriinimesi, kes on roheliste partei nimekirjas end valimistele sättinud, siis kas nad just on parempoolsed? Või mis teeb inimesest parempoolse? Maaelu kohta neil mingit programmi ei ole. Nad peav…ad oma eeliseks seda, et on parteide vastu, aga kui lihtne Ohekatku peremees läheb neilt küsima, et mis kasu on teie poolt hääletamisel, saab ta vastuse, et nad on kultuuriinimesed ja parteide vastu. Raske öelda, kas sealt muud vastust tuleks. Parteidel on see asi lahendatud jupivõrra paremini, seal on isikud, kes valmis kuigivõrd vastama.Vaata veel
Manjana kui mina näen, et nimekirjas on J-K Raid, siis ma eeldan, et samas nimekirjas kommuniste ei ole. aa eestis juhtub igasuguseid asju 😀
K.P. tuul ahju!
A.R. Ilves rajas oma valimiskampaania vanadest kommunistidest lahti ütlemisele. Nii mindki kutsus J-K Raid tema raamatu esitlusele nädal enne hr presidendi valimist. Huvitav teos, mul on see Ilvese autogrammiga. Aga üritusele tuli sisse vana ko…mmunist Ansip, kes pidas seal tulise kõne. Ja J-K Raid, kes just äsja oli mulle pidanud loengu, kui kahjulik on vanade kommaritega suhtlemine, plaksutas vana kommunisti kõne pääle. Ja kõik olid väga rahul, peaministri minevik ei kutsunud esile kelleski kummastust. Seega – iga minevik oleneb inimesest. Kui on kasulik, siis pigistatakse silm kinni. Ma ei tahtnud Manjana märkust kuidagi kahtluse alla seada, lisasin ühe nüansi.
R.S. Mind kutsuti sellesse nimekirja, kandideerima. Vaat kui oleks läinud, oleks kandideerinudki koos M Strandbergi, JK Raidi, EN Krossi ja teistega. Ainult M Laar ja L Vahtre on veel puudu. Eestilik on ka see, et muidu Euroopas valdavalt vasakpoolsed rohelised lihtsalt justkui EI SAA olla vasakpoolsed Eestis. … muidu äkki keegi ei valiks neid. Teen ettepaneku nimetada Erakond Eestimaa Rohelised ümber Kirjuks Parteiks. Kirju on üldse ju põnevam ka. Aa, Meie Roheline Isamaa oleks samuti hea parteinimi.
Manjana ida-euroopas kipuvadki rohelised parempoolsed olema. Ise-enesest on ka läänes roheliste valijad viimastel aegadel pigem rikkurid, kuna roheline on moodne olla ja üldjuhul on roheline olemine läänelikus suurlinnas suht kallis elulaad. sedatü…üpi rohelisust, kus tarbimist piiratakse ja asju ise kasvatatakse on tänapäeval raskem “müüa” kui “ostke meie erirohelisi kaupasid”.
skandinaavias on rohelised tihtipeale sotsidega (mitte segi ajada sotsdemmidega) samas parteis ehk punarohelised.
A.R. Inimeste mured on väga konkreetsed ja ahastama panevad: mida teha, kui lumekoristusfirma jätab töötutele maksmata või keegi ei saa enam majahoidja olla, sest tema vastutada oli, et tuisk ei rikuks mõne Lasnamäe maja välisukse signalisatsioo…ni. Nad tahavad valida Riigikokku mõnd inimest, kes töökohti looks, ükskõik milliseid, peaasi, et saaks oma hingekest sees hoida. Pesunaisele kõlbab triikija amet ka, oleks ainult võtta.
Nüüd aga tulevad rida kultuuriinimesi, kõik suurte aumärkidega, kandmas sõnumit, et parteid on korrumpeerunud, siis nende mured ei ole lihtsa inimese mured. Sõnumid ei kattu absoluutselt. Ma parem oleksin Lasnamäel ja koondaksin venelasi ühtseks löögirusikaks enne lõplikku majanduskriisi – kui et läheksin hääletama selliste parteivastaste parteiteoreetikute poolt.

6 comments

 1. FB jutud on privaatsed, kui neid blogisse kopid, siis rikud seda eeldust ühepoolselt. Mittemõistlik.

  Meeldib

 2. möhh? ma ju asendasin kõik nimed, isegi enda oma. ma olen privaatsuse osas ilmselt eesti kõige tuntuim friik, aa sa oled veel hullem, toivo 🙂

  Meeldib

 3. Mitte et see vähimalgi määral minu asi oleks ja veel vähem, et ma privaatsusfriik oleks (natuke segane ilmselt küll), siis arvestades sellega, et kellegi, kelle nimetähti ma siin ei maini, sõprade nimekiri kusagil on sama hästi kui avalik, siis võib initsiaalide järgi teha üsnagi põhjendatud oletusi. Mis võivad muidugi valed olla, aga sellegipoolest… 😉

  Aga jah, mina jaoks tugevdab see vaid minu veendumust, et privaatsus on sisuliselt võimatu.

  Samas, postitus on huvitav ja annab mõtlemiseks ainet. Näiteks, et millest see ikkagi tuleb, et Eesti vasakpoolsed on jätkuvalt võimetud organiseeruma? Isegi hoolimata lõppema hakkavast majanduskriisist, mis ju ometi võimalusi peaks pakkuma.

  Meeldib

  • ma arvan, et su küsimuse vastus peitub toivo kommentaaris. inimesed kardavad midagi. tolles kopitud tekstis pole ju midagi seadustevastast või riigipöördelikku. minu hinnangul on tegemist täiesti tavalise demokraatliku aruteluga. midagi peab riigis pees olema, kui tekib mõte, et sellise jutu avaldamine blogis võiks probleemne olla. näitena probleeme tekitavast jutust võiks tuua, et arutelu teemal “millisele ministeeriumile tuleks pomm panna, et naljakas oleks”, võiks olla võimudele nii huvitav, et hakata uurima, kel sellised plaanid meeles mõlguvad. (aga meil piisab vähemast?)

   eesti ühiskondlik avalik debatt jälgib hoolikalt diskursust, kus on välistatud vasakpoolsus või veel hullem – kommunistid. kui keegi julgeb diskursusest mööda minna, tõmmatakse ta avalikku häbiposti ja kapo-l tekib majanduskuritegude ja korruptsiooni vahele magus suutäis naiivseid kottida. ja suurem osa inimesi ei taha, et teda avalikult pilgatakse või et kapo talle pinda käib. (tuleb juku-kalle alandliku diktatuurikaitsjana ja teeb sinust lõbusa t-särgi :D)

   Meeldib

 4. Vasakpoolsete mitteorganiseerumine ei ole mitte ainult Eesti probleem, see on praegu vàga tugevalt kogu Euroopa probleem. Ja yks osa sellest vastusest on ilmselt teatud individualistlik hegemoonia ja see jutt, et “klasse ei ole olemas”. bah.

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.