Rimi üllatab mitme külje pealt

Räägin ühest toiduga seotud juhtumist, mis algas negatiivselt, aa lõppes hästi. Käisin pühapäeval Sõpruse pst Rimis ja avastasin, et mõningatele valmistoitudele on lisatud silt “Vegan”. Läksin huviga vaatama ja avastasin, et tegemist oli kohupiimast valmistatud tootega. Kuna mul on mitu tuttavat, kes elavad ja toituvad veganismi põhimõtete järgi, siis tean ka ise sellest päris palju, kuigi ma söön, mis kätte juhtub. Esialgne rõõmus üllatus, et kas tõesti on Eestis võimalik vegan toitu osta, pöördus pettumuseks. Mõtlesin, et lähen räägin info-töötajaga, aga A. arvas, et sinna võib info lihtsalt pidama jääda; parem oleks neile e-mail saata. Tulin koju ja kirjutasin viisaka e-maili, millele täna sain vastuse ja see on tõesti positiivne. Kopin vastuse siia alla:

Täname Teid tagasiside eest!

Oleme antud küsimuse kauplusele edastanud. Kaupluse juhataja sõnul on siin tegu saalitöötaja eksituse ja tõesti oli veg tähistus lisatud ovo-lakto veg tootele. Nüüdseks on viga parandatud, toodetelt eksitavad tähised ära võetud.

Vabandame.

Lugupidamisega,

M.S.
Rimi Eesti Food AS
Kliendikeskuse assistent

Nad teavad isegi ovost ja laktost! Kõva sõna! Tundub, et maailm hakkab ka meie koduõuele jõudma ja inimesed ei elagi teadmises, et kui eestlane ikka seapekki ja kardulat jahusoustiga iga päev ei söö, siis see ongi valesti toitumine. Huvitav, millal jõuab massidesse, et taimetoitlus ei tähenda ainult toore juurika närimist nägu kipras?

Muideks, minu kõige parem vegan-toidu elamus oli Õhupalli tehtud pizza. Kuid ma ei tea, millest ta selle tegi. Igatahes oleks ma võinud selle plaaditäie ka üksi ära süüa.

Tegin internetis otsingu ja leidsin saidi, kus on umbes 200 vegan pizza retsepti.

Vegweb.com

Vegweb.com

Pildi virutasin ka sealt veganpizzade lehelt.

Aa vegan toit, muidu, tähendab sööki, mis on valmistatud ainult taimset päritolu toiduainetest. Piim on loomset päritolu. Ovo-lacto vegan sööb ka muna ja piimatooteid.

Advertisements

5 thoughts on “Rimi üllatab mitme külje pealt

 1. Dr. Zoidberg 17. mai 2011, 21:27

  Ovo Lacto Vegan!

  Kusjuures, see on tõeliselt magus võimalus oma mõttetut ja svammistunud aju teisetele huvipakkuvaks muuta!

  blablablabla
  blablablabla
  “AAGA KHAS TE THEATE ET MA OLEN OVOLACTOVEGAN!”

  *whuuush*

  ..kõik jääb vaikseks. pereisa lahti vajunud suust kukub pooleldi läbinätsutatud koogitükk välja. “OCTOVAGUN MIS?”

  ja oledki tähelepanu keskpunktis. Super!

  Meeldib

 2. Manjana 17. mai 2011, 21:41

  möhh? ma nüüd küll naljast aru ei saanud. see komm ikka oli nali? sul on tähelepanupuudus? kellelgi teisel on svammistunud aju?

  aa kui sa pidasid silmas, kuidas pensionärid saavad omavahel kokku ja kõigepealt räägib üks oma seljavaludest ja siis teine teatab, et ta on see ovolactovegan, siis see kõlab, jah, kummaliselt. tegelikult on palju tänapäevaseid mõisteid eesti keelde tõlkimata ja kuna suurem osa eestlasi tarbib ainult eestikeelset infot, siis juhtub paratamatult nii, et inimesed ei jagune mitte ainult varanduslikult erinevatesse klassidesse, vaid ka info analüüsivõime järgi. samamoodi erinevad vanemad inimesed tänapäeva noortest, kuna nad kasutavad imelikke sõnu, mida tänapäeva noortel pole vaja. eelmistel sajanditel, kui ühiskond ja tehnika arenesid aeglasemas tempos, selliseid põlvkondade vahesid ei esinenud.

  Meeldib

 3. Oudekki 17. mai 2011, 22:07

  Kuule, aga sa päriselt käisid ka kontrollimas, kas nad vahetasid sildid ära?

  Meeldib

 4. Manjana 17. mai 2011, 23:12

  ma pole vahepeal poes käinud. see oleks küll imelik, kui nad ütlevad, et vahetasid, aga ei vaheta. ma käin suht pidevalt seal poes.

  Meeldib

 5. Nirti 18. mai 2011, 02:10

  @ Zoidberg,

  nüüd oleks aeg rohud ära võtta, ma arvan.

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: