Kajakapoja video

Millega keegi omi pühapäevahommikuid sisustab, mina tegelesin filmimisega. Nikoni fotokal on võimalus väikeseid filmijuppe teha ja mõnikord on filmimine huvitavam kui pildistamine. Mis on kõikide amatööride lemmik pildistamisobjektid? Eks ikka nende koduloomad ja kui nad kodust välja lähevad, siis lilled, linnud, liblikad.  Mul koduloomi ei ole ja elukaaslastele ei paista meeldivat, et ma neid kaameraga jälitan. Kuid meil on igal kevadel hoovis kajakapojad. Kajakapesa on kõrvalmaja katusel.

Eelmisel aastal tuli katuselt alla kaks poega ja nad olid palju suuremad kui selleaastane, kes maandus hoovi üksinda ja on siin juba paar nädalat vapralt vastu pidanud. Eelmisel aastal sai üks poegadest kuidagi hukka. Kuidas, ma ei tea, aga ta laip vedeles aia kõrval.

Vanemad hoolitsevad poja eest päris hoolikalt. Neil on oma konkreetsed hüüded, millega nad suhtlevad ja kui kontakt on kenasti saavutatud, lendab ema (või on see isa?) poja juurde, oksendab midagi maha ja poeg sööb selle ära.

Täna hommikupoole tegin video niisama aias jalutavast kajakapojast. Video kestab poolteist minutit ja sisaldab internetist kopitud tarkusteri. Filmisin aknast.

Advertisements
%d bloggers like this: