Eesti parim skulptuur

This slideshow requires JavaScript.

Käisin nädalavahetusel Virumaal, peamiselt selle idapoolsemas servas. Kui seda loeb mõni inimene, kes sinnakanti  pole sattunud, soovitan ära käia. Kõigiti huvitav ja ilus kant. Kuid lisaks kaevandustele, mille otsa võib pidevalt nii meeldivalt kui ka ebameeldivalt komistada, leidsin ma Jõhvi linnast Eesti kõige lahedama skulptuuri.

Jõhvi Keskraamatukogu ees on siil, mis on kokku keevitatud erinevatest vanadest tööriistadest. Sealt võib leida labidaid, okasteks on äke, sees on hobuseraud ja veel hulk vidinaid, mida ma kõiki enam ei mäleta ja ka ei tea. Kui meil räägitakse ikka rahvuse ja kultuuri sälitamisest, siis see siil on iga kandi pealt parim rahvuslik skulptuur: seal on hulk esivanemate tööriistu, siil on tuntud tegelane rahvuseeposest + moodne taaskasutus.

Erilaheda skulptuuri idee autorid olid Jõhvi vallakunstnik Kalev Prits, keegi läti skulptor ja Jõhvi päritolu Simson Seakülast. Algselt püstitati ta linna piirile, aga pärast leidis soliidsema koha raamatukogu juures. Sama seltskond on nõudmisel teinud siili ka Tartusse, aga seda ma pole näinud. Ja nii kaua kuni pole näinud, on minu lemmik Eestis asuv skulptuur Jõhvis.

Kes on rohkem huvitatud, lugege juurde:
Jõhvi sai sissekirjutuse tosin siili
Siil tuli Siili tänavale

Advertisements

Tagged:

%d bloggers like this: