Aastalõpuvärk

Kuusk

Kuusk 2011

Korralik ateist toob kuuse tuppa ikka peale jõule, eksole 😉 Tegelikult polnud meil üldse plaanis mingit kuusendust sel aastal tuppa tarida, kuid läks teisiti. Käisime Jeesukese sünna ajal maal, nagu ikka. Külastasime sugulasi ka ja, noh, nemad siis pakkusid, et metsas olevat harvendusraiet tehtud ja tema tõi sealt mingid igerikud koju. Pisikesed, täpselt parajad lauale vaasi panna. “Lauale vaasi” kõlas hästi – laudu meil on ja vaase ka.

Nendest pühadest ilma tormi mainimata rääkida ei kõlba, kuigi meil läks elekter alles esmaspäeva ennelõunal ja pärastlõunaks oli tagasi. Öösel oli õues kole küll. Ma käisin kuulamas. Kotimast kotim pime oli ja ma nägin majaesiste puude latvu – need ei liikunud. Minu arvates. Aga hääl tuli kui Õudpuhuja lõpmatust kopsust – pidev, tugev ja tumeda alatooniga.

Esmaspäeva pärastlõunaks  jäi ka torm järgi ja me usaldasime valida Piibe maantee, kus, teatavasti, kukuvad puud ka sõitvatele autodele selga. Eelmisel jõulul nägime ise üht elektritraatides lebamas. Elektritraatides leidus neid ka sel esmaspäeval. Kui meil oleks kaasas saag ja olemas vajadus imekena väikese kuusetipu järgi, siis nende valik oli rikkalik. Vahelduseks erinevaid põnevaid samblaga kaetud ja okkavabu tormis lõpliku pidamise kaotanud puid.

Kui nüüd ka fotost rääkida, siis tegelikult on see kuusk suurem, kui ma pildile toppisin. Tipus on karvaselt kuldne johhaidii ja üks punane täheke on ka kuskil ning mingid päkkarid. Järgmisel aastal võib tilu-lilu osta, sest selgus, et kolimise käigus oli meie jõuluehete tagavara vähenenud. Selle käbi värvis laps mõni aasta tagasi, käbi enda tõin talle, vist, Itaaliast, kingituseks.

Mida me aastavahetusel teeme, pole veel selge. Me isegi ei tea, kas aknast ilutulestikku näeb. Vist ei näe. Eelmistes korterites kuulis, aga ei näinud. Tartu maanteel siis nägi, kui end aknast välja küünitada. Teoreetiliselt võiks siit midagi näha, sest aknad on enam-vähem õigele poole. Midagi võib ette jääda. Igatahes võime kodust kas mere äärde või Lasnamäe kaldale vaatama minna. Ilutulestiku pildistamise tuhin on mus kustunud. Mingeid kaarte-õnnitlusi ma sel aastal teha-saata ei viitsi. Loodetavasti ei pea tuttavad arvet.

Nojah, igatahes oleme igasugu erutavatele aastavahetuse plaanidele avatud.

Vahetugu meil hästi!

Advertisements
%d bloggers like this: