Tänapäevase näokrohvimise keeruline maailm: pintslid ja nuustikud

Annan pea, et enamus minuvanuseid naisi (ehk siis keskealised ja vanemad) ei tea ööd ega mütsi kuidas tänapäeval nägu meigitakse. Ja mitte ainult minuvanused, nooremad samuti. Meikimise värk on nii keeruliseks läinud, et seda võiks juba kõrgemaks kunstiks nimetada ja seepärast ilumaailm mulle nii huvitav tundubki.

Vanasti oli hea lihtne, sest nii palju erinevaid tööriistu ja möginaid polnud veel leiutatudki. Kui nüüd keegi soovib vastu vaielda, siis palun esitage esimeseks kontrolliks oma meigipintslite nimekiri ja siis räägime edasi. Tänapäeval tehakse enamus maalri- ja kunstitöid näkku pintslitega, aga mina sain selle triki alles eelmise aasta lõpus teada. Tsut aega tagasi leidsin netist ka eesti ilublogija, kellel on pintslite sõltuvus. Ausõna! Vaadake ise. Odavam ostuhaigus, kui sõltuvus kingi osta. Kuigi ka tema pintslite ostuhind kokku annaks päris mitme paari heade kingade hinna.

pintsel

BYS jumestuskreemi pintsel

Asja juurde. Teoorias võib kreeme näkku määrida kolmel viisil: käega, nuustikuga ja pintsliga. Käega on kõik proovinud ja tavalist kreemi ongi kõige mugavam käega määrida, kuid jumestuskreemi määrimisega algab kunst. Kirjutasin spetsiaalselt sõna nuustik, mitte svamm, sest svammiga kreemi määrimine on ka juba eilne päev. Eelmisel suvel mingi firma tegi eesti ilublogijatega tasuta reklaami ja jaotas neile mingeid roosasid svamme kreemi näkku panemiseks ja kõik eesti ilublogijad kiitsid hoolega. Näiteks Genefic. Kuid svammiga määrimine raiskab kõige rohkem kreemi, kuna kreem kaob sinna nuustikusse lihtsalt ära. (juutuubist välismaised ilublogijad rääkisid, seepärast teangi).

Ma kasutasin ka kuni pintsli ostmiseni nuustikut, mille hankisin nõudepesunuustiku küljest paraja pisikese tüki ära lõigates. Kuid pärispintsel on miljon korda mugavam. Kõigi kolme vahendi puhul kehtib pealekandmisel ühesugune tehnika – lükka laiali ja tupsuta. Tupsutamine on oluline, et näkku triipe ei jääks, kuid pintsliga on ka triipude jäämise võimalus kõige väiksem, kuna ta on kolmest kõige õrnem ja painduvam. Näpuga või svammiga silmadele kreemi määrimine on ka päris ebamugav, kuna silmaümbruse nahk on nii õrn ja ei armasta venitamist, pintsel mahub kenasti igale poole, ega venita midagi.

Üleval pildil ongi minu uus pintsel, mille ma eile Kaubamaja SAH-päevadelt 4,50-ga ostsin. Erinevalt puudri- ja põsepunapintslist (võib sama pintslit kasutada), on kreemipintsel lühemate karvadega ja väiksem – umbes pöidlasuuruse otsaga. Seda kreemipintslit võib vabalt ka puudri ja põsepuna jaoks kasutada.

Pintsliga on kõige lihtsam jumestuskreemi määrida, proovige. Kui käe või nuustikuga määrides õnnestus mul mitmel korral saada tulemus, kus varem nähtamatud kortsud eriti hästi nähtavateks vagudeks muutusid, siis pintseldades saadud tulemus rahuldas mind kohe esimesel kasutuskorral.

Ja lõpetuseks video, kus jumestuskreemi määritakse näkku kolme erineva vahendiga.

Advertisements

Tagged:

2 thoughts on “Tänapäevase näokrohvimise keeruline maailm: pintslid ja nuustikud

 1. Svea 6. jaanuar 2015, 09:27

  mul seda spets švammi pole, aga pintsliga ka mulle jumestukreemi näkku panna ei meeldi, tulemus pole niiiii hea nagu tahaks. näppudega panen viimasel ajal. samas ma kasutan rohkem ka bb.kreemi ja seda ongi näppudega kõige parem panna 🙂
  aga mul on sama kujuga pintsel nagu videos ja siis on ka mingi teine spets pintsel, mis peaks nö airbrush tulemuse saavutama, see on ka päris ok. RT stippling brush oli vist

  Meeldib

 2. Manjana 6. jaanuar 2015, 10:18

  ju sul on osavad näpud 🙂

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: