Kuidas saada kuulsaks ehk järg seinavärvimise loole

Vaatame, kas mul kolmandal katsel õnnestub see seinavärvimise imelugu lõpuni jutustada. Äkki peaks muud eraelulised meenutused ära jätma, saaks lühemalt? Nagu ma eelmises jutus rääkisin, lõppes Kalamajas üürileping ära ja ma leidsin endale uue üürika, kus värvisin ühe magamistoa seina täiesti punaseks. Muutused suheterindel olid alguse saanud juba Kalamaja aegadel.

Nüüd uuesti eelmist juttu üle lugedes meenus, et ma natuke valetasin, kui väitsin, et ma polnud varem ühegi mehega koos elanud. Mõned aastad varem elasin ühe hästi nummi noormehega, aga ta oli gei ja sellepärast tema ei meenunudki. Mingit mees-naise värki meil ju ei olnud. Aga keegi ei taha ju lugeda minu eraelu jutte, kui ma pidin punasest seinast kirjutama.

Feng shui kaart

Vasakul olev kaart näitab kuidas feng shui järgi saab jaotada suvalist ruumi, maa-ala, kohta. Alumisel küljel asub sissepääs. Minu uue üürikorteri magamistuba jäi täpselt sinna armastuse ja suhete roosasse nurka, aga osa sellest, ehk see punane sein, jäi feng shui alasse, mis mõjutab inimese mainet ja kuulsust. Tulipunane kuulsus.

Kui ma oma uude korterisse sisse kolisin, oli mul täiesti tavaline elu. Mäletan, et tellisin kolijamehed ja aitasin ise ka asju neljandale tarida. Kui mehed ütlesid, et ära end välja venita, teatasin, et ega ma rase ei ole. Kusjuures – ma tegelikult olin juba rase, aga nii vähe, et ma ei teadnud. Vot ja sellesse punase seinaga magamistuppa tõingi ma oma lapse ja lapse isa ja meil oli maailma kõige suurem ja paksem ja magusam armastus üldse, kuni tuli kuulsus.

Ideaalne feng shui magamistuba

Muideks, netist otsides pakuti mitmeid feng shui magamistoa pilte, kus esines vigu. Siin pildil on ideaalne magamistuba, kuigi natuke liiga roosa ja liiga igav minu maitse jaoks. Eelmise postituse toa sisekujundaja oli kunstnikusilmaga, siin on jälgitud reegeid. Kas teate, et mõlemal inimesel peab voodile olema sama hea juurdepääs ja voodis mõlemal pool peaks olema sama head valgustingimused? Lihtsad ja loogilised reeglid, mis tagavad partneritele võrdsed tingimused, aga mida alati ei jälgita. Kuid kui nii lihtsad reeglid ei huvita, kas siis suhte tõeline sisu huvitab? Feng shui järgi peaks naine magama mehest paremal pool. Kummaline, aga ma olengi alati paremal pool maganud. Ja isegi praegu üksinda eelistan ma voodi paremat poolt. Imelik. Aga mu praeguses magamistoas voodi lihtsalt ei mahu keset tuba 😦 Siin korteris me eksiga lahku läksimegi. Ei ole siin ei punast ega roosat seina.

Enim levinud viga neil neti magamistoafotodel oli seinale riputatud piltide sisu. Kui sa riputad magamistoa seinale suure pildi, kus üksik hobune näksib kurval ilmel rohtu, siis on vihje partnerile väga otsene – sa elaksid parema meelega üksinda ja naudiksid vabadust (ja taimetoitu :P). Muideks – üksinda elavatele kuid suhet igatsevatele inimestele soovitatakse magamistoa seinale riputada foto, kus sa oled õnnelikult koos inimesega, kellega sooviksid suhet. Samas pole sinna mõtet toppida pilti eksiga, kellest sa kuidagi üle ei saa. Sobivad on pildid õnnelikest paarikestest: linnud, loomad, südamed jms.

Kes teab, kas too punane sein mõjutas me armastust ja pereelu või mitte, aga kuulus olin ma küll just selles punase seinaga korteris. Ma ei oskagi enam täpselt öelda, kuidas see kõik juhtus. Nagu tolle seina värvimisegagi – lihtsalt juhtus nii, et ma värvisin seina punaseks. Lihtsalt juhtus nii, et ma sattusin telekasse ja mitte vähe. Ma olen isegi blogimisest telekas rääkinud. Kunagi kui blogimisega tegelesid väga paljud inimesed, räägiti sellest ka telekas, ajalehtedes ja ülikoolide teadustöödes.

Netist leitud näidisfoto kuidas töö juures kujundada oma kuulsuse ja maine nurk.

Ja ma ei nautinud kuulsust. Pigem vastupidi. Ma pidin šoki saama, kui läksin kord üksinda kõrtsi ja leti ääres istus reas mitu meest, kes mind kõik nimepidi tervitasid ja mina ei tundnud neist kedagi. Ma viisakusest natuke rääkisin nendega ja sobival hetkel põgenesin kiiresti koju tagasi. Üldse ei ole lõbus, kui sind tunnevad inimesed, keda sina ei tea. Eriti kui nad on purjus ja jutukad. Mina ei osanud oma kuulsusega midagi kasulikku peale hakata. Ma arvan, et kuulsus on vaid siis hea, kui sellega õnnestub raha teenida: muusikud, näitlejad jms. Mulle tundus, et mu kuulsus hoopis viis minult raha, mitte ei toonud sisse. Mu üürikorteri rahanurgas asus lapse tuba. Mu mees küll teenis normaalselt ja omas tööl head reputatsiooni, tõustes pidevalt karjääriredelil, aga minu kuulsus oli mul pigem jalus. Kuulsana tundsin ma end õnnetuna, kes küll saab pidevalt maailmas ringi reisida, aga raha mul eriti ei olnud ja ka mu lapse isa ei mõistnud, kuidas ma oma kuulsust vihkasin ja põdesin.

Nüüd on sellest lühikesest kuulus olemise ajast piisavalt palju möödunud ja õnneks on inimestel nii lühike mälu, et ma saan rahus edasi elada. Mingil hetkel riputasin tollele punasele seinale suure vaiba oma märgikoguga ja lõikasin läbi kõik sidemed, mis mind ekraanile viisid. Ja ma kolisin tollest korterist ära.

Praeguse korteri kuulsuse nurgas asuvad mul külmkapp, sahver, lapse arvutinurk ja igasugu läbu, mida feng shui ei hinda. Võiks ju katseks proovida, mis juhtub, kui sahvri sein punaseks värvida. Aga ma väga ei julge. Ma ei tea, kas ma praegu oskaksin kuulsust raha vastu vahetada. Ma oskan raha ainult tööga teenida. Tööga, mis põhineb mu teadmistel ja oskustel. Kui teie kuulsust ei karda ja arvate, et saate sellega sujuvalt hakkama, värvige oma korteri õige sein punaseks ja vaadake, mis juhtuma hakkab. Kuid hiljem ei tohi mind süüdistada, kui teile näpuga näitama hakatakse, süüdistage feng shuid.

2 comments

 1. Punane sein inimesele
  …peaks olema nagu
  Punane rätik härjale
  …keda punane ei koti
  sest Härg on värvipime
  Inimene on härg
  …lisaks värvipimedusele
  veel ka lihtsalt loll.

  Pilt (ajakirjas) ei ole reaalsus.
  See on porno selle räigemas vormis.
  Inimesele jääb mulje, et see on olemas.

  feng shui = asendustegevus

  Kui kõik kiired ja tätsad tegemised ei võta vedu…

  Meeldib

 2. Ei ole asendustegevus! Ma ei jaota omasid tegemisi, et miski on tähtis ja teine pole. Jah, ma pean mingeid asju tegema, et jamasid ei tuleks, aga nood pole ju kiired ja tähtsad, need on sunnitud tegemised. Kiired ja tähtsad, ehk asjad, mida ma tahan kohe teha, on ju need, mis mulle naudingut valmistavad. Minu hobid ja kõik too tore, mida ma mingi hetk teha tahan, näiteks feng shui või kudumine või ükskõik mis tore ja rahuldustpakkuv. Mu elamine on pärast feng shuiga tegelema hakkamist (ehk nädalaga) ikka päris palju muutunud ja muutunud, minu arvates, mugavamaks, mõnusamaks, puhtamaks. Ma tahaks värvilisemaks ka, aga see nõuab remonti, mida ma hetkel väga ei viitsi.

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.