Hakkasin moodsaks. Tegin lugejate rõõmuks FB lehekülje

Kõikidel korralikel blogidel on Facebookis oma lehekülg, kus nad lingivad blogipostitusi ja kirjutavad igasugust muud läbu. Ma olen ka Facebooki mõnesid lehekülgi kunagi teinud, aga kuna nende idee on olnud mõnda minu hobi näidata, siis on nad vaikselt soiku jäänud. Või ma ei teagi miks nad ära vajusid.

Näiteks kunagi tegin Facebooki lehekülje käejoonte lugemisest. Jah, mul on veel selline hobi ka. See lehekülg läks ikka hullumoodi lappama, rahvast vajus kohale tuhandete kaupa. Inimesed janunevad igasuguse hingeabi ja ennustamise järgi. Tohutult! Ma leidsin kiirelt enda asemele ühe naise, kellega ma tänu tollele leheküljele netis tutvusin ja kes rõõmuga seal bossi mängimise üle võttis. Minu jaoks tundus see hirmutav – nii palju inimesi, kel paistis mingi mure olevat, millele nad esoteerikaga abi otsivad. Nõup, mina nõiaks ei hakka! Mina tahtsin ainult inimeste käejooni vaadata.

Kuid täna tekkis mul mõte, et ma võiksin oma blogile FB lehekülje teha. Siis ma saaksin seal ühel leheküljel kõikide oma erinevate hobidega natuke tegeleda. Nagu ma siin blogiski kõigest kirjutan. Ja enamustel blogidel on FB-lehed. Vist seepärast, et uued blogijad ei taha kasutada Feedly-laadseid asju ja eelistavad FB-st linke klikkida. FB on ju elu.

Ma midagi oma uuel FB-lehel vaikselt nubistasin ja avastasin, et mu blogil on üks suur turunduslik viga. Blogimise algusaegadel see polnud viga. Mul on kolm erinevat nime – blogija nimi, blogi nimi ja blogi aadress. Kõik on erinevad. Nad küll kaudselt klapivad omavahel, aga mitte väga. Otsingute järgi ma tean, et mu blogi otsitakse Manjana blogi järgi. Manjana on aga hispaania keeles väga levinud sõna. Ma ei kujuta ette, mida kõike selle sõnaga netist leida võib. Aga ma otsustasin, et mingi nimi peab siit kaduma. Kuna ma ei kirjuta pornot, siis kaovad “suurte inimeste jutud”. Selle asemel on nüüd “Manjana blogib”. Aadressi ma vahetada ei saa, see läheks juba liiga keeruliseks. Kord ma olen blogi aadressi vahetanud ja tuhat lugejat päevas kadus nigu viuhti. Kuigi tookord ma seda tahtsingi.

Hetkel näeb mu FB lehekülg välja selline:

manjana

Tema aadress on selline https://www.facebook.com/lastejutud. Kui sinna ainult 3 fänni tuleb, siis ma ei viitsi seal muud peale uute postituste jagada. Aga eks näeb, mis juhtuma hakkab. Igatahes olen selle ära teinud, mis juba teistel blogijatel oli. Ma hakkasin ka moodsaks!

Advertisements

Tagged:

11 thoughts on “Hakkasin moodsaks. Tegin lugejate rõõmuks FB lehekülje

 1. marca 21. juuni 2016, 14:25

  Väga põnev, kohe hakkan jälgima! Anna siis teada ka, et mis plusse või miinuseid see lüke endaga kaasa toob, sest ma olen ise alati mõelnud, et milleks need blogide FB lehed ometi kasulikud on, kui on olemas Feedly ja muud sarnased mugavamad kanalid. Aga ju sul on õigus selle noorte FB-kesksuse osas.
  Lisamärkusena häirib mind jubedalt, et kui mu blogisse FB-st lingitakse, siis ma ei näe ära, kust täpselt see link tuleb. Vabalt võib ju olla mingi arutelu seal juures, aga mina seda ei näe. Ma olen ju ometi uudishimulik!

  Meeldib

  • Manjana 21. juuni 2016, 14:37

   ega seda ei näegi, kui keegi võõras on linkinud, mida nad räägivad. kõike siin elus ei saagi teada 😀

   võin ikka kirjutada, mis juhtuma hakkab. alustuseks pommitasin kutsetega oma fb-sõpru, aga nad pole varem eriti mu postitusi klikkinud, ja ega nad, enamuses, tea,kes see manjana veel on.

   Meeldib

 2. www.minajamuud.blogspot.fi 21. juuni 2016, 15:40

  Facebooki leht on hea, vahel tahaks ju näiteks ainult ühte pilti või lühidat juhtumit jagada, siis ei viitsi alati sellest kohe eraldi postitust teha.

  Meeldib

 3. w 21. juuni 2016, 18:12

  Ka sina, Brutus!

  Ühel päeval peab ka FB “üle ääre ajama hakkama” e saab “huvitava infoga” nii üle külvatud, et tekib tururuum uuele ja veel noortepärasemale asjale, kuhu kolima hakatakse ning kus on kergem orienteeruda, esialgu.

  Twitterit ei kasutagi enam keegi? Mikroblogimiseks?

  Meeldib

  • Manjana 21. juuni 2016, 18:35

   ma kunagi algusaegadel möllasin twitteris, ära tüütas.
   mul mingi tuttavate seltskond on ikka veel twitteris, selline poliitikasthuvitatute oma. neil seal miskit toimub.

   mikroblogimist tehakse fb-s niikuinii ju. ma olen ikka pisut pikema jutu naine.

   Meeldib

 4. S.K 22. juuni 2016, 19:00

  Kui eile telefoniga linkides sain fb lehele, siis täna otse arvutist fb-s otsingut kasutades ei anna “Lastejutud” tulemust, samuti ei Manjana ega Manjaana..

  Meeldib

  • Manjana 22. juuni 2016, 19:45

   kuna see fb lehekülg on seal ainult ühe päeva olnud, siis ta ei anna jah otsinguga kohe seda vastust. Loodetavasti hiljem juba annab. kui oled arvutiga seal lehel käinud ja laikinud, siis manjana peale juba reageerib.

   kuid ma proovisin ise ka mõlemat otsingut ja leidsin mitu erinevat kohta, mis mu blogisse linkisid, mõned olin ise teinud avalikele lehekülgedele, aga mingid lingid olid ka täiesti võõrastelt inimestele, aga avalikud.

   Meeldib

   • S. K 22. juuni 2016, 20:59

    S. K
    Telefonis otsing annab tulemusi, aga arvutis mitte. Tean muidu hästi, kuidas ülejäänud toimib kuid veider lugu ikka. Vaatan, kompu soovib uuendust hoopis. 🙂

    Meeldib

 5. kukk Rõniks 24. juuni 2016, 18:23


  Manjana esimene vaste minul.

  Meeldib

  • Manjana 24. juuni 2016, 18:52

   suht nummi tantsulaul 🙂

   Meeldib

 6. […] kaks nädalat tagasi läksin ka mina trendiga kaasa ja tegin enda blogile FB lehekülje. Hetkel on seda laikinud 80 inimest, nendest 38 on minu […]

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: