Imelik Tallinna inimene

Täna täidab mu blogi seda eesmärki, milleks neid luuakse – netipäevik. Panin eile kõik täpselt kirja, mida ma tegin ja nüüd avalikustan kogu selle porno. Ma arvan, et üpris tavaline päev oli. Võiks seada eeskujuks kõigile neile, kes arvavad, et kogu aeg peab sebima ja kohutavalt midagi korda saatma ja aega üldse pole. Mul on alati aega, kiiret pole kuskile ja kõk on õigeaegselt tehtud. Ma olen täiesti imelik Tallinna inimene! Pealinlastel on kombeks olla pisut peast segi ja väita, et aega üldse pole.

Voodist kobisin ma välja umbes keskpäeva paiku. Mida lähemale hiilib talv, seda enam mul und jagub. Hommikul ma dušši all ei käi, vaid pesen ainult hambaid. Vannitoas rippusid eelmisel päeval käsitsi pestud teksad ja paar pluusi, koristasin need ära riidekappi. Käsitsi pesen neid asju, mis hästi värvi annavad, või mille puhul ma kardan, et nad ise hästi värvuvad. Pärast läksin kööki, panin vee keema ja tegin ühe suure kruusitäie rohelist teed ingveriga. Teed joon ma elutoas arvuti taga. Jõin teed, blogisin, tšättisin, lugesin netist uudiseid. Tavaline hommik.

Peale kahte vaatasin aknast välja ja leidsin, et niiviisi särava päikesega oleks kena pikem jalutuskäik ette võtta ja läksin Sikupilli Prismasse toidupoodlema. Tšeki pealt on näha, et tasusin kauba eest iseteeninduskassas kell 14.54. Siiani polnud mulle veel meenunud, et ma peaksin kõik päeva toimetused tänase postituse jaoks kirja panema.

Igatahes jõudsin ma Sikupillist päris kiirelt koju, kuna juba 15.15 helistas mulle sõbrants ja kutsus mind endale Paldiskisse külla. Põhiliseks tõmbenumbriks nimetas ta noori rotipoegi. Ma käisin kunagi end tema juures närilistehirmust vabastamas ja see õnnestus edukalt. Lubasin järgmine nädal talle külla sõita.

supp

Kuna ma polnud varem midagi söönud, oli kõht juba päris tühi ja kõigepealt sõin ära viineripiruka, millele toppisin veel lisaks sisse paprikaribasid ja natuke majoneesi. Aga kõht ei saanud täis. Eelmisest päevast oli pliidil alles veel kartuli-peedi supilaadset toodet, millele ma lisasin hapukoort ja musta pipart ja sõin sellegi ära. Kõht täis meenus, et ma pidin kõik päevatoimetused kirja panema.

Nüüd algab päeva asjalikum pool. 15.55 avastasin postkastist kirja, et üks neiu soovib mu juurde raamatupidamispraktikale tulla. Kirjutasin talle, et tulgu, kui soovib, aga ma ei viitsi teda aktiivselt koolitada. Kell 16.25 vaatasin kella ja alustasin päriselt raamatupidamistööga. 17.10-ks oli kogu planeeritud töö tehtud ja võisin edasi logeleda. Minu tavapärane logelemine toimub internetis. Viimastel nädalatel on mu päriselu nii aktiivseks läinud, et mul on lugemata isegi kolm nädalat vanu blogipostitusi. Õnneks tundub see nädal jälle tavapäraselt rahulik tulevat.

17.45 läksin kööki, et õhtusööki teha. Kuna ma juba teadsin, et pean kõigest blogima, valisin menüüse eriti lihtsa söögi, mille retsepti keegi küsima ei hakka. Keetsin makarone, praadisin kana jalafileesid ja salatiks tegin paprika, tomat, sibul, hapukoor ja viinamarjad salati. Toit oli taldrikutele asetatud 20 minuti pärast. Mul lähebki tavaliselt söögitegemiseks umbes nii palju aega ja ka valmistusriistad saab samaaegselt ära pestud. Kui ma lapsele teatasin, et söök on valmis, oli ta väga imestunud, sest ta polnud jõudnud veel viinepirukatki ära süüa.

praad

Me kumbki ei söö köögis, vaid mõlemad söövad oma toas arvuti taga. Mul oli oma taldrikutäis veerandtunniga hävitatud. Paarikümne minuti pärast tundsin, et tahaks veel midagi head ja sõin need kaks kohukest ära, mis ma poest ostsin. Teoreetiliselt oleks üks pidanud lapsele minema, aga kuna ta polnud veel praenigi jõudnud ja mul käisid neelud kohukese järgi, kadusid need mõlemad minu kõhtu. Kokku 265,6 kCal-t ehk umbes samapalju kui 12 väikest õuna. Nii head kohukesed!

19.22 tegin telku lahti. Kuna ma samaaegselt istusin ka netis, siis ega ma väga täpselt ei tea, mis uudistes räägiti, aga telku avamine tõstab söögiisu. Poole tunni pärast otsustasin ära süüa ühe heeringafilee, mis külmikus vedeles. Keedupeedi, sibula ja hapukoorega. Telekas said uudised otsa ja hakati näitama paksude eesti meeste piinamist. Kuna vahepeal oli mulle kirjutanud üks tuttav, et ta liigub mu kodukandis, siis kutsusin ta endale külla. Tal oli vaja pool tundi aega parajaks teha ja me jõudsime ära juua ühe tassi piparmünditeed.

21.30 hakkas Marilin Kerro oma kallimast maagiga telekas ühe tüdruku surma uurima. See tekitas jälle söögiisu. Sõin kohupiima maasikamoosiga. Njämm! Õnneks rohkem mul enam söögiisu ei tekkinud ja sain rahulikult vaadata kuidas Sirje Potissepp ja veel mõned inimesed Valkla kandis ühte noormeest kardavad, kuna ei oska temaga suhelda ja kujutavad ette, et too tahab neid tappa. Üks eriti hirmus tädi rääkis, et tal on isegi püss olemas, sest kui mees ikka rääkida ei oska ja niisama ringi kõnnib, on vaja ta maha lasta. Selline saade oligi. Neile oleks ka mõnda nõida vaja, kes ajud paigale loksutaks.

23.08 panin telku kinni ja vedelesin netis kuni veerand üheni, siis käisin dušši all ja pugesin voodisse. Vot siuke päev oli mul eile. Ja ei mingeid süümekaid, et ma ainult umbes tund aega asjalik olin. Elu on nautimiseks.

5 comments

  1. Puudu on WC külastused ning kas paber jookseb pealt või alt. Või ei ole üldse hoidjas, siis oled täitsa friik.

    Meeldib

    • seda infi ikka saab. pealt jookseb, aga praegu pole keegi (loe: mina) viitsinud vana kesta ära võtta ja uut asemele panna, seega saab rebelilt kätte võtta 😛

      Meeldib

Kommenteerimine on suletud.