Eesti selgeltnägijate saatest

Mida ma esmaspäevaõhtuti teen? Vaatan eesti selgeltnägijate saadet loomulikult. Ja mõnikord vaatan ka vene selgeltnägijaid, aga pigem vaatan venelasi teisipäeval, et ühele päevale liiga palju maagiat ei kuhjuks. Kuigi nende kahe saate vahe on mäekõrgune. Ei, ma ei ütle, et kohalikel nõidadel on kehvemad võimed. Seda mitte. Lihtsalt meil ei ole televisiooni tegemiseks üldse raha, võrreldes sellega kuidas Venemaal saateid tehakse. Ma kohe räägin.

Praegu jookseb vene meelelahutuslikus telekanalis TNT 17. selgeltnägijate tuleproovi hooaeg. Sel nädalavahetusel oli eetris kaheksas osa. Kes tahab näha, siis näiteks siit saab. Muideks – netilehed, kust selgeltnägijaid vaadata saab, pidevalt vahetuvad, sest piraaditakse, ma arvan. Ma olen ära vaadanud vist kõik hooajad, aga see viimane osa on praegu veel vaatamata. Tänu selgeltnägijate saatele, on mu vene keel päris heaks läinud. Ma saan aru enam-vähem kõigist sõnadest. Neil on igas hooajas umbes 13 tunniajast saadet ja need on kõik väga hea meelelahutus.

Päriselt, Vene selgeltnägijate saade on parim meelelahutussaade, mida ma nimetada oskan. Ta vist päriselt on ka Venemaal üks vaadatuimaid ja see ei tulene inimeste meeletust huvist nõiakunsti vastu, vaid saade on ülihästi tehtud. Igalt poolt on näha, et rahaga neil probleeme pole. Kuna ma olen eesti seepide filmimise maastikuga natuke nüüd kokku puutunud, siis ma  näen suurt vahet.

Kõiki eesti seepe filmitakse ühe kaameraga ja see kaamera on tavaliselt kaameramehe käes või küljes, harva relssidel. Vene saates filmitakse ka näiteks kraanaga kõrgelt õhust ja mitme kaameraga, et kõik põnevad detailid peale jääks. Nad kasutavad ülitundlikke mikrofone, et saatesse saaks ka eraviisilised inimeste vestlused nõidadega.

Vene saade on profilt kokku lõigatud, et kui sind ka nõiad ei huvita, siis sul on kogu aeg huvitav vaadata. Montaaž, režii, helitaust, saatejuhid ja abilised – kõik on hästi makstud oma ala profid. Esimestes vene saadetes oli ka nõidu, kes eriti ei lobisenud, tegid oma töö ära, vaatajad ohkisid kohusetundlikult, aga mille peale, jäi ebaselgeks. Nüüd nad on kõik osalejad rääkima pannud. Võimalik, et nõiad on ise aru saanud, et mida rohkem sa räägid, seda suurem võimalus on võita. Ja nad räägivad igasuguseid põnevaid jutte, mida kõike nad näevad, kuulevad, tunnevad. Nii saab ka kohe aru, kes niisama blufib ja koba peale paneb, kes midagi oskab ka.

Eesti saates on Eero Liiv, kes peab suht üksi kogu saate kokku panema. Võimalik, et ta seda tahabki, sest nii saab ta erinevate modellidega ühele pildile jääda ja kõik otsused suhteliselt üksinda teha. See kuidas eesti saate lõpus toimub otsustamine, on naljanumber. Vene saates koosneb žürii inimestest, kes erinevaid katseid juhtisid ja nad ütlevad oma katse parima. Liiv on kutsunud žüriisse erinevaid tuntud inimesi ja tore kui nad oleksid endised modellid või lauljad. Ja siis nad otsustavad täiesti suvalt. Ega Eero neil eriti rääkida ka ei lase, mis on vahetevahel isegi tore, sest nad ei osalenud ka katsetes, vaid vaatasid neid telkust ja teavad sama palju kui televaataja. Või vähem, kui neid eriti ei huvita.

Näiteks eile hääletati välja leedukas, kuigi saates osaleb kena neiu, kes kooserdab ringi surnud loomadega ja enamuse katsetaga hakkama ei saa. Ma olen kindel, et leedukas lasti koju, sest hotelli eest maksmine ületas juba saate eelarve. Miks tibi surnud loomade asemel elusaid ei kasuta, nagu nõidadel kombeks, on jätkuvalt arusaamatu.

Eelmises saates oli katse, mis mind päris närvi ajas. Seal oli naine, kes esindas täiesti tüüpilist koduvägivalla keissi. Oli kohe aru saada, et tagumises toas elab tema joodikust vägivallatseja mees. Ei pea olema sensitiiv, et teada kuidas vägivaldsed mehed käituvad ja et nad ei paranda end kunagi. Ja rahumeeles tehti õnneliku lõpuga lugu, kuidas suva šamaan suutis mehe korda teha. Järgmine päev, muidugi, ilmus kuskil lehes lugu, et ei ikka suutnud küll. Kuid miks ei võtnud saates sõna Marilin Kerro, kes on praegu kolmandat korda vene selgeltnägijate saates ja kõik vaatajad teavad, et tal on isiklik kokkupuude vägivallaga ja ta alati teravalt reageerib sellele? Pakun, et Eero Liivil puudus huvi seda teemat sügavuti lahata. Või ei viitsinud Kerro seda katset vaadata. Palju ta ka jõuab, tal endalgi probleeme kuhjaga.

Pika jutu lõpetuseks tuleks kirja panna ka minu arvamus eesti saates osalejatest. Ühe osaleja blogi ma loen ja tema loeb aegajalt minu blogi ka. Ta on kindlasti tugevamate poolel. Kui ta saaks lahti oma inimestepelglikkusest ja rohkem rääkima hakkaks, saaks ta sama kenasti silma paista nagu Jelena, kes on kindel saatejuhi lemmik. Jelena oskab esineda, meeldida ja tal on ka piisavalt võimeid. Antonina on ka väga hea nõid, aga ilmselt mitte Eero maitse 😀 Ja Antonina jälle räägib nõks liiga palju ja lohakalt.

Ma pole täpselt aru saanud, miks Marilinile Anu meeldib. Anu on kindlasti väga sümpaatne inimene, aga tema sau ei ole just kõikvõimas. Äkki pakub Marilinile huvi šamaanindus? Jelena mängib ju suht Marilini mängumaadel, Anu võiks talle tutvustada Maarjamaist metsavärki? Mitte et Anu metsas väga osav asjaotsija oleks olnud. Pigem meenutas ta kogenud geopeiturit.

Meeste arvustamine on hoopis keerulisem, sest Eerot mehed ei huvita ja ta näitab neid parema meelega halvemast küljest ja poolikult. Martin on ülinummi! Alguses ma arvasin, et ta on lihtsalt ülihea psühholoog, mu sõbrants mainis, et nad õpivad koos ülikoolis pühholoogiat. Nüüd ma loen netist, et ta on Vanatühja õpilane. Vaene laps! Kuigi see, kuidas ta eile elusa metallidedektorina töötas, oli päris vahva. Imelik, et ta ei suutnud eile aru saada, millised naised meeldivad tollele teisele mehele. Martin ei jaga heterosuhetest? Too mees polnud üldse modellijahtija tüüpi ju (erinevalt Eerost :D). Esoteerik Vladimir astus samasse ämbrisse. Vladimir jätab mulje, et ta tunnetab päris hästi, aga ei oska oma tunnetatud asju alati õigesti tõlgendada või ta lihtsalt pelgab pisut neid, kellega ta koostööd teeb.

Kes saate võidab? Eero lemmik muidugi 😀 Ei, mitte see kenake loomalaibatüdruk.

5860279t75hde85

Eero, ilusad naised ja natuke eemal Mang, kes ei tea maagiast ööd ega mütsigi

Advertisements

Tagged:

5 thoughts on “Eesti selgeltnägijate saatest

 1. kristallkuul 25. oktoober 2016, 14:47

  Mina kah vaatan igal nädalal ja pettun. Igal nädalal. Küll on mõttetu väntamine, mitte ühtegi müstilist lugu ei ole suutnud nad üles kaevata! Kellegi joodikust abikaasa ja vähk – see on halbade asjade kokkulangevus, aga mitte midagi müstilist. Isegi Venemaal, kus iga suguvõsa kubiseb joodikutest ja kohe kindlasti on ka vähemalt üks või paar inimest maha löödud, on üles leitud palju põnevaid juhtumeid ja lugusid. Kui meie selgeltnägijate saate tarbeks suudetakse välja mõelda ainult katsed, kus tuleb välja valida kast, kus on midagi sees või Setu naise ehted, siis see praht võiks vabalt olemata ka olla. Mõttetu saade.

  Meeldib

 2. FIXX 25. oktoober 2016, 22:24

  Vene nägiate kõiki saateid aegade algusest näeb siit
  http://turkcinema.tv/russian-serials/bitva-ekstrasensov–serial.html

  Selgelt nägemine on nii individuaalne, kes näeb loomanahaga, kes mikroskeemiga, kes surnud kassi või vanaema aluspükstega ja nägemiseks pead nägemise seisundi enesel väljakutsuma, ju siis need vahendid soosivad sedasorti tegevust.

  Meeldib

  • Manjana 25. oktoober 2016, 22:38

   no ei ole nii, et suva mis kõlbab juu. ta ei näe selle laibaga ju selgemalt, äkki ta peaks lihtsalt prille kandma 🙂

   Meeldib

   • Haldjapiiga 25. oktoober 2016, 23:27

    Kuss! Kiisu on imearmas loomake!!! Te lihtsalt ei tunne teda isiklikult!

    Meeldib

 3. FIXX 25. oktoober 2016, 23:05

  Kus sa tead, äkki surnud rebane ongi prillide eest 🙂 , keegi pole maininud et suvaliste asjadega näeb, Toots palvetas ja nägi näiteks ahjuroobiga 🙂

  Liked by 1 person

Kommenteerimine on suletud.

%d bloggers like this: