Spoiler alert! Tants lohedega. Esimene raamat

tants-lohedega-v-osa-1-raamat Eelmisel teisipäeval sain oma raamatukogust hea õnne peale järgmise eestikeeles ilmunud “Jää ja tule laulu” sarja raamatu “Tants lohedega” esimese raamatu. See on sarja viies osa ja kuna ma ei tea, millal Varrak ja Kivistik järgmise raamatu välja annavad, teen enda tarbeks siia avalikult ühe lühikese kokkuvõtte.

Kuna ma just lõpetasin lugemise, siis alustangi lõpust.

Jon Snow ei ole veel surma saanud ja on jätkuvalt Müüril ülemus. Müüril on peale vareste ka metslased s.h. naised ja üks hiiglane, kelled nad lahingu käigus ära kodustasid. Müüril on ka Melisandre tule preestrinna, kes end seal hästi tunneb. Stannis oli ka Müüril, aga lõpuks läks lahingutesse, et liitlasi leida. Plaanib minna Talitundrusse, kus Ramsay Bolton plaanib abielluda Arya Starkiga, kes tegelikult pole Arya, et saada Põhja kuningaks. Kohale on kutsutud igasugu rahvast ja Stannis tahaks seda takistada. Samuti saatis Jon Müürilt mõned metslased eesotsas Mance Rayderiga, kes kõigi arvates põles müüril tuleriidas, aga tegelikult põles seal hoopis mingi kontidega tüüp ja Melisandre nõidus nad vahetusse. Võimalik, et Mance lasi hoopis jalga ja et Stannis saab Talitundrus sisse, kuna Karlstark mängib Boltoniga kokku.

Brandon Stark on koos Hodori, Meera ja Jojeniga kaugel põhjas koopas, kus elavad metsa lapsed ja 3-silmaga vares, kes õpetab Brani oma järglaseks Meelekaejaks sinna koopasse. Bran on alati oskanud oma ürghundi sisse minna, aga seal õppis ta ka kaarnate sees lendama ja viimati läks ta paispuu sisse ja nägi minevikku, mis Talitundru puu juures oli toimunud. Täiega põnev liin!

Daenerys kükitab Mereenis ja masendub. Talle käiakse pinda, et ta peaks abielluma ja ta otsustab, et abiellub kõige rikkama tüübi Hizdahr zo Loraqga, kellele kuuluvad kõik võitlusareenid, millede töötamise Daenerys ära keelas ja mees ilmselt tegeles ka tema vabastatud orjade salaja tapmisega. Mereeni poole on ka teel Tyrion Jorah Mormonti vangina. Laeval on ka üks kääbusnaine ja punane preester.

Lisaks oli raamatus juttu Davosest, kes Stannise käena läks ära rääkima Valge sadama tüüpe, kes mängisid kokku Freydega, aga olid temaga ka nõus. Siis räägiti Theonist, kelle Bolton oli nii ära hirmutanud, et ta nimi oli Tõhk, kuid vanem Bolton võttis ta pojalt ja plaanib temaga midagi. Tõhu õde üritab koos meestega pimedas metsas Boltonite eest põgeneda, aga neile tungitakse pimedas kallale. Pole täpselt teada kes ja kas õde Asha jääb ellu. Filmis jäi.