Kuidas ma täna end ilusalongis hästi tundsin

Mul oli täna väga meeldiv päev. Hommik oli nagu alati: hommikune plankimine (10. päev, terve minut), kohv ja võileib ning kiire toidupoetuur, et jõuaksin erakorralisele näohooldusele. Nimelt helistas mulle eile äärmisel sümpaatne tütarlaps ja uuris, kas ma sooviksin tasuta näohooldust saada. Et tema helistab firmast Delavue. Kuna ma olen varem käinud Desheli tasuta näohoolduses, siis uurisin, et kas tegemist on sama firmaga. “Ei ole,” ütles tütarlaps täiesti puhas eesti keeles. “Meie ei müü tooteid, meie müüme teenust.” Arusaadav, mulle sobib. Ülihea teema millest blogida. Ilublogimine on Eestis kõrgelistuv trend.

Et igasuguseid arusaamatusi vältida, siis ütlen kohe, et mulle meeldis nii Desheli kui Delavue näohooldus. Deshelil oli selline trikk, et nad hooldasid ühe näopoole ära ja siis näitasid kuidas see võrreldes teise poolega paistab. Kuna minu näo puhul polnud mingit vahet, oli neiu ka väga imestunud ja tunnistas, et mulle ei mõjunud jah. Aga mulle väga meeldib, kui keegi mu nägu õrnalt erinevate vahenditega silitab. Ja nüüd lubati mulle jälle sedasama. Seda, et mõni kosmeetik mu näos midagi paremaks teeks, ma ei usu. Mu näonahk paistab niiehknaa mitu aastat noorem kui passivanus. Peaasi, et keegi jäädavaid nahakahjustusi ei tekitaks, neid ei saa enam ühegi trikiga ära.

Enne blogima hakkamist googeldasin, et teada saada mida õudsat eestlased selle firma kohta räägivad. Tütarlaps salongis oli imestunud, et ma ei teagi, kuidas nende konkurendid neid ajakirjanduses mustavad. Ma ei teadnud jah, mind ilufirmade klatš ei kõida. Loomulikult leidsin kohe delfi foorumi, kus Delavue sai piki päid ja jalgu. Ma pakun, et neile, kes seal sappi loobivad, oleks hoopis natuke depressiooniravimeid vaja. Või palju. Kuidas saab nii kuri olla, kui keegi on just õrnalt su nägu silitanud? Ja see kõik toimus Radissoni hotelli 4. korrusel, mis tervenisti on selle ilufirma päralt. Lux ju?

Nii. Kõigepealt tädid foorumis kurdavad, et kaua pidi ootama. Ma jõudsin õigeks ajaks, võtsin mantli ära, panin selle peegeluksega kappi ühe mustaksvärvitud surnud küüliku kõrvale rippuma ja ootasin paar minutit. Erinevad ilusad inimesed kõndisid valgetes koridorides ringi ja naeratasid mulle sõbralikult. Ja siis tuli minu tüdruk. Ma alguses kartsin, et äkki on mingi grupiloeng, sest eile ma netist vaatasin nende kodulehekülje fotosid. Aga me läksime kahekesi ühte pisikesse tuppa, kus olid vahendid ja üks klienditool ja ta rääkis, mis juhtuma hakkab. Jah, neiu oli venelane, aga ta rääkis väga korralikus eesti keeles. Ma sain kõigest aru, peale tehniliste sõnade. Ma ei teagi nüüd, mis värk see oli, mida naha sees jääb väheks ja siis nahk pole enam piisavalt niiske ja seda nad mulle peale määrida tahtsidki. Ma küsisin, et äkki ta annab mulle paberit ja ma kirjutan olulise üles, tal ei olnud paberit. Igatahes kõlas see sõna nagu “geuron”. (Lugejad teavad: hüaluroon)

Esimene asi, mis mulle tehti, oli naha analüüs. Seda tegi teine tüdruk ja teises ruumis. See oli ülihuvitav. Müügi seisukohalt pidi see täitma hirmutamise funktsiooni. Aga mulle väga meeldis. Neil oli suurendav masin ühendatud arvutiga ja siis ta libistas pulgaga mu näos ja näitas ekraanil kui erilahedad poorid, karvad, veresooned jms mu näos asetsevad. Ma mäletan kuidas ma kunagi põhikoolis teatasin meie anatoomiaõpetajale, kes näitas suurendatud naha läbilõike pilti, et mul küll selline pole, mul on siledam. Enam ma nii naiivne pole. Muidugi on kõikide nahk ebaühtlane. Hoolimata vanusest. Muideks, see tütarlaps, kes nahka masinaga näitas, oli ka venekeelse taustaga, aga rääkis ka väga head eesti keelt ja lisaks oli üliilusa nuku näoga. Kuna ma kiljusin vaimustunult oma naha video peale, siis näitas ta mulle ka oma naha suurendust ja see oli vaid nõksa parem kui mul. Ja ta oli noor ja silmaga vaadates ideaalse nahaga.

mask

No ja siis me läksime tagasi esimese tüdrukuga sinna esimesse tuppa. Ta pani mu massažilauale selili ja hakkas mu näole erinevaid vahendeid panema. Kõigepealt geelimoodi asja, mis sõnast ma aru ei saanud. Seda ta silitas mingi ultraheli masinaga õrnalt mööda nägu laiali. Ülimõnus!  Midagi ebameeldivat või valusat ei tundnud, loodetavasti homme ka ei tunne. Järgmisena pani ta rahustava maski ja lõpuks väga toitva kreemi. Sellel ülemisel pildil on mul näos valge rahustav mask ja peas sinine kilemütsike. Seal väikeses toas oli seinal peegel, millest ma tüdruku juuresolekul selfi tegin. Ta natuke oli imestunud näoga, et ma end nii imelikus seisundis pildistada tahtsin. Ma ei rääkinud talle blogimisest midagi, kellelegi ei rääkinud.

Erinevate protseduuride vahel käis ta toast ära. Ma ei tea miks. Üks kord ta ütles, et käib näonahaanalüüsi ülemusega hinnast rääkimas. Mina kasutasin aega ja pildistasin oma väljatrükitud näo analüüsi paberit, kuna ma sain aru, et mulle ta seda ei anna. No ja kuna ma olen jube uudishimulik, siis ma vaatasin, mis paberid tal veel seal kaustas on ja seal oli veel kellegi naise analüüsi paber. Suht samasugune kui mul. Miks see mind ei üllata? Sest suurendusmasin ei pruugi kõike seda analüüsida osata, mida nad talt ootavad, aga millega sa siis klienti veenad, kui ta ise aru ei saa, mis jubedus näos toimub? Ahh!  Aga võimalik, et sel teisel naisel oligi täpselt samasugune nahk nagu mul. Vot selline nägi minu analüüsipaber välja. Peen värk, erinevad graafikud ja värgid, hullutab mõne matemaatikatunnis maganud naise ära küll. Alumine 100 on kortsud. Ma kohe kujutasin ette, milline ma oleks, kui terve nägu oleks kortsudega kaetud.

pilt

Vahepeal ta ikka üritas mult teada saada, kas ma sooviksin oma punakast nahast vabaneda. Ma üritasin talle selgitada, et see on mul eluaeg sihandane ja ma olen temaga ära harjunud. Kuna mul kortse ei ole, siis kortsude juttu ta mulle rääkida ei saanud. Ta natuke üritas küll, aga kuna ta mulle inimesena meeldis, siis ma ei saa siia kirja panna, milliseid naljakaid argumente ta tõi. Kuid igatahes sain mina poole odavama pakkumise kui naine seal delfi foorumis, temale pakuti hinnaks 1700 eurot. Ilmselt oli ikka täiesti hukas näonahaga, mille ülesvuntsimiseks kulub palju aega. Mulle pakuti, et kaks kuud ja muutkui käin ja 900 eurtsi. Järelmaksuvõimalus pidi ka olema. Aga ma ei taha oma näo eest hoolitseda, sest mu elukogemus näitab, et mu näole see ei meeldi. Et mu nägu on rahul, kui teda kosmeetikaga ei vaeva, kenasti magan ja heas tujus olen. Aga need, kellel pole aega palju magada ja heas tujus olla, neile on küll mingeid hoolitsemiseid vaja, ma pakun.

Kui ma koju tulin, siis ma natuke aega olin selle kreemiga, mis ta mulle näkku määris, aga siis oli tunne, et nägu tahaks nüüd hingata ka, mitte kreemi all passida. Pesin näo ilusti puhtaks.

Vot selline tore enda eest hoolitsemise värk mul täna! Ma saan aru, et päris ilublogijad käivad mingeid odavaid asju tasuta saamas ja siis kiidavad, et ohh, kus mu 25-aastase näonahk näeb välja nagu 22-aastasel. Mul ei näe nii noor välja, mul on selline, nagu näo taga oleks aju ka. Mis siis, et täna see tüdruk ütles, et pähe on vaja masinaga hapnikku lasta. Ma ei naernud mõõdutundetult, ma selgitasin talle ikka enne, miks see lause on naljakas. Päris ilublogija oleks juba ette teadnud, et nii asjad käivadki.

Hoiatus! Juhul kui sa oled üle 30-aastane naine, kes teenib eesti keskmist või madalamat palka, sa kardad vananemist ja kortse ning sul on probleeme ei-ütlemisega, siis ei tasu Sul seda tasuta nahahooldust võtta, sest võid kogemata mitmekuulise paketi ära osta, kuigi Sul algselt sellist plaani polnud. Lugesin veel inimeste kommentaare netist ja sain aru, et ma allun aktiivsele müügile halvemini kui keskmine eesti naine.

6 comments

 1. Sa ka _sellise_ teksti peale üle läinud,
  maailm alles otsib sobivat sarkasmi fonti.
  Inimesi tuleb hoiatada, et nad mõistaksid millest jutt,
  seda muidugi, aga kuidas seda erapooletult ja usutavalt teha?
  Tuuli Jõesaar ja EPL muidugi ikka paljastavad, aga teevad seda
  vanaviisi ostekoheselt süüdistades, mis tekitab palju kahtlusi…
  Sinu meetod on sallivam, aga samas sama terav, kes mõistab muidugi.

  Meeldib

 2. Tore, et sul oli tore!
  Ja mina rumal olen selliste ilusalongide reklaamkõnede peale vastanud, et ma olen niigi väga ilus.

  Meeldib

  • Võimalik, et Sa oled õigesti teinud, sest neid firmadel on väga tõhusad müügimeetodid. Kui sul on mõni nõrk koht ja sa ei oska inimestele ei öelda, siis võid vabalt lahkuda tuhat eurot äramaksnuna, isegi kui sul hetkel seda raha pole. Ta päris agaralt pakkus mulle järelmaksu võimalust, aga mu nõrku kohti juba nii lihtsalt ülesse ei leia.

   Meeldib

  • Seda juttu ei saa tasuta tervenisti lugeda, aga algus on küll väga õel ja nõme. Need noored tüdrukud, keda ma nägin, küll ilusüstidest moonutatud ei olnud. Ja see hind 5000 eurtsi, mulle tõesti pakuti “ainult” 900 eest.
   Mingid huvitavad intressid neil selle laenuga pidavat olema, ta üritas mulle rääkida, aga kuna mind teenuse ostmine ei huvitanud, ei huvitanud mind ka laenutingimused. Aga see tüdruk ütles, et ta teab palju ja kes Tuuli jõesaarele selle artikli eest maksis. Mind see ka ei huvita ja ma täiesti usun, et ajakirjanikel on madalad palgad ja et naisi on päris lihtne ilutoodetega hulluks ajada.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.