Kuidas ma täna poes käisin. Pildid!!!

Kunagi ma kurtsin blogis, et ma üldse ei saa aru, miks inimesed pildipostitusi teevad. Teate, vanasti nii ei olnud. Oli komme, et blogipostituse juurde pannakse üks foto või mitteühtegi fotot. Nagu ajaleheski, et üks foto. Ajalehed pole sellest kombest siiani väga üle saanud.  Kuid nüüd pannakse postitustesse palju pilte.

Ei meedinud mulle need pildipostitused kuni mu sõbrants selgitas ära, et miks nüüd niiviisi tehakse. Loomulikult on põhiline põhjus, et maailm on muutunud. Inimesed hangivad visuaalselt rohkem infot kui teksti lugedes. Ma ei viitsi üldse juutuubareid vaadata, ma olen sel teemal vanakool. Kuid mulle meeldib väga instagramm, sest ma olen visuaalne tüüp. Mulle meeldib vaadata. Vot ja tänapäeval ongi paljud inimesed visuaalsed tüübid ja postitusse pandud pildirida jutustab neile loo. Vanasti mulle ei jutustanud, aga kuna ma nüüd tean, siis jutustab mulle ka. Vanakoole tuleb teavitada, siis nad on ka uuskoolid. Kuid Instagrammi ma ikka fotolugusid ei pane, aga teiste omi vaatan ikka.

Vot täna kirjutas Ritsik, et inimesed võiksid rohkem blogida, mida nende kandis teha saab ja siis mul tekkis mõte, et ma teen pildipostituse, mida minu kandis vaadata saab. Et jalutan Sikupilli keskusesse ja pildistan tee peal kõike, mida näen. Mul on siin pargis muuseume ka, aga ausalt öeldes pole ma ei Vilde ega Tammsaare omasse kunagi sattunud, Kumus olen käinud, isegi mitu korda. Mind kirjanikega seotud ajalugu kohe üldse ei huvita. See rabade kant, kus Tõde ja Õigus toimus, on mulle 100 korda huvitavam, kui tema Tallinna muuseum.

Ja nüüd need pildid tulevad. Pealkirjad on all, kui on.

1
See on mu väravast vaade paremale, sinnapoole ma täna ei läinud
2
Kuid vasakul on mul nurga taga Vesivärava kohvik, seal tehakse häid saiakesi, aga süüa nad vanasti üldse teha ei osanud. Rahvas armastab neid burgereid, mida õueputkast saab
3
Selver on mu kodupood, aga jube lähedal, ei mingit füüsilist pingutust
4
Selveri ees mõõtsid politseinikud täna Gonsiori tänaval kiirust
5
Ja Kadrioru staadionil tegid noored sporti
6
See on jalakäijate sild, mis läheb üle kanali
7
Sillalt on hea vaade, ma nägin ühte paljast raamatut lugevat poissi
8
No ja linna näeb sealt sillalt ka
9
See on uus trepp, mis paar aastat tagasi sillalt Lasnamäele korda tehti. Vanasti olevat siit Lasnamäelt loomaaeda saanud, siis kui Lasnamäe kanalit veel polnud ja siin vana loomaaed asus.
91
Nüüd olen ma jõudnud Lasnamäele, kus natside arvates elavad ainult venelastest narkomaanid
92
Need tüdrukud rääkisid eesti keeles, asuvad Majaka tänaval, see kohutav kant, kus kunagi vist pommipanija tegutses
93
Pallasti ja Kivimurru (või on see Katusepapi?) ristmik, puhas Lasnamägi oma puumajakestega
94
Ja olengi Sikupilli jõudnud
95
Üritasin selfit teha
96
Sikupilli keskuses sees
97
Tagasitee käib mul mööda Tartu maanteed, see vaade meeldib mulle väga, kui seda Liviko silti vaid ei oleks, aga maja on neil ilus
98
Lubja tänavale ehitatakse uut kohtumaja
98
Kuna ma muutkui pildistasin, tuli see onu minuga (vene keeles) juttu tegema, tal oli sama kodutee, aga ta elas Gonsiori tänaval. Talle meeldivad uued majad rohkem kui vanad lagunevad puumajad
999
No ja siit paremale nurga taha jääbki jälle see Selver, mis alguses oli ja ma olen peaaegu kodus tagasi.

21 comments

 1. Ma ei tunne Tallinnas peaaegu ühtegi kohta ega maja, aga vat Vesivärava kohvikus olen lausa mitu korda käinud. Kena kant.

  Meeldib

  • Teine kord anna teada, mis aeg sa kohvikusse satud, võime kokku saada.
   Muidu on kena kant küll, kui vaid pool Viimsit siit kaudu vist Mustamäele (või ma ei tea kuhu) tööle ei käiks, iga hommik ja õhtu on nii tihe liiklus, et hoia ja keela.

   Meeldib

 2. Mulle meeldivad pildipostitused. Räägivad rohkem kui tuhat sõna ja igaüks tõlgendab omamoodi. Mulle just meeldivad sellised “ äraarvamise mängud“ . On pilt ja paar sõna selle kohta. Kes näeb pildi taha ja mida see pildi tegija kohta ütleb ? ?

  Liked by 1 person

 3. Mina elasin selles “kohutavas” kandis üürikas umbes 10 aastat tagasi ja mulle väga meeldis. Üürihinnad olid odavad, samas kesklinn kiviga visata, paar sammu ja oled Kumus, Kadriorus. Ahjaa, ma käisin toona sealt üldtendentsiga vastupidises suunas ehk Viimsisse tööle. 🙂

  Meeldib

  • Vana-Lasnamägi on üliarmas ja rahulik kant, sama hea vähemalt kui näiteks Kalamaja. Minu arvates.
   Inimestel on totrad eelarvamused, et lasnamäel on midagi viga.

   Meeldib

   • Irw, Sa saad ju aru küll, et kui räägitakse Lasnamäest, siis peetakse silmas seda 80% mis on siiski “betoonmägi”, mitte seda 20% mis äärtesse ja kuhugi panga-äärele jääb, kus on triljoni vaade 😉
    Aga noh, saan aru, ajakirjanduslikud liialdused töötavad nii Lasnamäge maha tehes, kui seda kiites. Mõlemad jätavad mainimata selle, mis töötab väitele vastu 😀

    Meeldib

    • Mulle meeldib uus-lasnamägi ka ja ma ei arva, et seal elavad halvemad, vaesemad, rumalamad, joodikumad vms inimesed kui mustamäel või uus-maailmas.

     Meeldib

 4. Mina olen ka üks nendest, kellele meeldivad pigem piltidega postitused. Ma vahel ei jõuagi kõike lugeda, aga pildid vaatan kõik üle. Selles suhtes on Instagram minu jaoks tõeline avastus. Uudisihimulik nagu olen, seadsin selle ammu üles, aga hakkasin aktiivsemalt kasutama alles paar aastat tagasi. Kas pole imelik, kuidas võid lõpmatult tüdineda, kui keegi sulle oma fotosid näitama hakkab, aga kui saad neid ise omapäi uurida, siis on hoopis teine asi. Palju põnevam ja huvitavam. Kas keegi on selle nähtuse kunagi lahti seletanud 🙂

  Meeldib

  • See on põnev mõte jah. Äkki see on seotud kuidagi selle kommentaariga, mille Mari siia kirjutas, et omaette saad igasuguseid asju piltidest ja pilditegijast juurde mõelda, kui teine omi pilte näitab, siis tema jaoks on midagi muud oluline?

   Liked by 1 person

   • Vaatasin uuesti üle su pildid. Selline tunne tõesti, et võib justkui kaasa jalutada 🙂 Huvitav on minu meelest ka see, et fotod, millel inimesed, tõmbavad (vähemalt mind) palju rohkem. Olen avastanud, et aastakümneid vanu fotosid vaadates, pakuvad just need enamat kui lihtsalt mingi pilt näiteks ajaloolisest hoonest.

    Meeldib

    • Aitäh! Jah, inimesed teevad minu jaoks ka pildid elavamaks. Hoonete pildid on huvitavad siis, kui mõne aja pärast neid hooneid enam seal pole ja koht on muutunud.

     Meeldib

Kommenteerimine on suletud.