Mida koertelt ja kassidelt õppida saab

Mulle meeldivad mõttemängud. Mäng, kus kujutad ette mingit olukorda, mida tegelikult ei ole ega tule ja siis mängid läbi, mis juhtub ühel või teisel tingimusel. Ma elan ikka selle hingede hauataguse elu raamatu vaimus. Täna jõudsin oma mõttemänguga taassündide teemal ühte punkti, kus tundus, et võiks kirja panna. Kellegagi arutada oleks ka mõnus, aga laps on Tartus ja kedagi teist nii head pole ka käepärast. Jääte teie, mu kannatlikud lugejad.

Uba selles, et seal raamatus öeldi, et kui oled inimeseks sündinud, siis enam tagasiminekut, näiteks loomana sündimiseks, ei toimu. Kuid budismis usutakse, et inimene võib vabalt ka loomana taassündida ja mõnedes usulahkudes, et ka taimena. Taimena uussünni mõttemäng on keeruline, aga loomana uuesti maailma elu õppima tulla, tundub väga loogiline variant. Seal raamatus on jäetud selle jaoks auk. Nimelt kirjutati, et kui inimene elab ikka jube valesti, siis toimub hingele eriti range ümberkasvatus, kuid keegi hüpnotiseeritutest ei osanud sellest ajast midagi rääkida. Mina pakun, et see range kasvatus toimubki läbi loomaks sündimise. Loomana elades õpiks lühikese aja jooksul mitmeid oskusi, mida inimesena saada on keerulisem. Eriti koduloomana, kuna nemad peavad elama koos inimesega. Ja loom ei mõtlegi inimesele sarnaselt, väga raske oleks neid mõtteid ümberjutustada.

Kõige lihtsam näide on koerad ja kassid. Milles on koerad kõige paremad? Mida nad teevad väga hästi, nii hästi, et see võiks olla õppetund inimesele, kes oma eluga hakkama ei saanud? Ma pakun, et see on vankumatu truudus ja armastus. Koer vajab peremeest ja kui ta on endale peremehe saanud, siis ta armastab teda nii palju ja kaua kuni võimalik. Muarust võiks see olla päris hea õppetund neile inimestele, kes on halvad sõbrad. Neile, kes sõpradele tõsiselt käkki keeravad ja ei oska teiste inimestega sõbralikult käituda. Või õppetund neile inimestele, kes on jubedad ülemused. Ükskõik kui kuri ja suur on koer, ta peab inimesele alluma. Kui koer on täiesti taltsutamatu ja läheb kõigile kallale, siis lastakase ta maha. Pannakse magama. Kui inimene on kõrge ülemus ja kõikidele turja hüppab, siis täidetakse ta käske. Arvatakse, et hea ülemus, kord majas, inimesed töötavad hoolega, et mitte ülemuse halvakspanu teenida. Ülemus läheb õhtul ise magama, keegi ei pane teda süstla kaasabil.

Või sülekoer. Tema elu on ju meelakkumine, mida sealt õppida? See pisike karvanäss, keda perenaine lõputult nunnutab, kallistab ja parimate paladega toidab? Kindlasti on inimestel eriti halbu iseloomujooni, mille raviks võiks selline teraapia kasuks tulla. Noh näiteks need, kes on olnud kurjad nende sõprade ja sugulaste peale, kes neile ainult head tahavad. Hammustavad kätt, mis neid toidab. Aga päriselt toidab, mitte ei “soovi head”, ei rahulda oma egoisimi teemal: “Näe, ma kogu aeg õpetan teda elama, aga ta ei kuula mind!” Selle raviks oleks ka hea natuke koer olla ja õpetamist ilma vastu rääkimata kuulata. Ise ei saa kedagi õpetada, kes koera õpetusi siis kuulab.

Täiesti kindlalt sünnivad uuesti koerana need inimesed, kes on koertele haiget teinud, meelega koera löönud. Kasutanud ära, et koer on nõrgem ja oma viha tema peale välja elanud. Muidugi võiksid sellised inimesed hoopis sääsena sündida, aga õppetund jääks kole lühikeseks ja surm oleks liiga kiire. Jäägu sääsk leebematele probleemidele. Tsurkijatele.

Aga mida õpetab elu kassina? Iseseisvust, ma arvan. Oma tahte maksmapanemist sellisel moel, et peremees su soovid täidab ja arugi ei saa, mis toimub. Kuigi ma ei oska öelda milline halb karma saaks tulla sellest, kui inimesel puudub iseseisvus. Äkki siis, kui ta pidevalt inimesi petab ja nendega manipuleerib, et need tema tahtmisi täidaks? Et kui käitud elus nagu kass, siis saadki proovida, kuidas tegelikult oleks. Ega ma kasse ka väga hästi ei tunne. Kassid on ju ka parajad manipulaatorid. Kuid siin saavadki edasi mõttega mängida need, kes tunnevad kasse.

Onju vahva mäng?

rästik
Kes päriselt maoelu proovida saavad, pole vist raske välja mõelda. Foto minu erakogust mitu aastat tagasi.

Ja jahimehed saavad valida, kas neile meeldisid rohkem põdrad, metssead või pardid.

Advertisements

One comment

Kommenteerimine on suletud.